Szósty reprezentant w Wieczystej

fot. Wieczysta Kraków (kswieczysta.com)

Koniec plotek, czas na oficjalne informacje. Wieczysta Kraków pozyskała kolejnego znanego zawodnika. Atak lidera IV ligi zachodniej w Małopolsce wzmocnił 32-letni Maciej Jankowski. To już szósty piłkarz w kadrze klubu z ulicy Chałupnika, który rozegrał minimum jedno spotkanie w pierwszej reprezentacji.

Na początku tygodnia Jankowski rozwiązał umowę ze Stalą Mielec. Jesienią zagrał w 12 meczach ekstraklasy i nie strzelił gola. Ostatie trafienie zaliczył w 30. kolejce poprzedniego sezonu, gdy pod koniec meczu dał mielczanom remis w istotnym dla pozostania drużyny w elicie meczu ze Śląskiem Wrocław.

Jankowski szybko nie zagra w ekstraklasie (302 mecze, 63 gole), bo z Wieczystą podpisał umowę do 30 czerwca 2024 roku. W najbliższych latach ma za to pomagać osiągać klubowi sponsorowanemu przez właściciela sieci aptek Wojciecha Kwietnia kolejne cele. W planach jest gra nawet w I lidze. Najpierw jednak zespół Franciszka Smudy musi awansować z IV do III. Jest niekwestionowanym liderem w grupie zachodniej, ale latem będzie ją czekał baraż z najlepszą drużyną grupy wschodniej. Obecnie z kompletem zwycięstw w tabeli prowadzą rezerwy Bruk-Bet Termaliki Nieciecza.

Jankowski jest czwartym zawodnikiem pozyskanym przed rundą wiosenną. Wcześniej klub z ulicy Chałupnika ściągnął Wilde-Donalda Guerriera, Maksymiliana Hebla i Bartłomieja Porębskiego.  

Kolejny reprezentant

Były zawodnik m.in. Ruchu Chorzów i Wisły Kraków dobrze zna się z Franciszkiem Smudą z czasów gry przy Reymonta. To także 74-letni były selekcjoner wystawił Jankowskiego w meczu prowadzonej przez niego reprezentacji Polski. Napastnik zadebiutował w biało-czerwonych barwach 16 grudnia 2011 roku w towarzyskiej grze przeciwko Bośni i Hercegowinie.

„Jankes” jest więc już szóstym byłym reprezentantem grającym obecnie dla pierwszego zespołu Wieczystej. Epizody zaliczyli także bramkarz Michał Miśkiewicz i Patrik Misak (Słowacja). 55 występów dla Haiti ma Guerrier, a Sławomir Peszko i Radosław Majewski kolejno 44 i 9 spotkań dla Polski. W jednym meczu polskiej kadry A zagrał Piotr Madejski, obecnie piłkarz rezerw krakowskiego klubu.