W niedzielę miał się odbyć maraton. Będzie inne wydarzenie

fot. Pixabay.com
Gdyby nie było pandemii, 25 kwietnia na ulice Krakowa ruszyłoby kilka tysięcy maratończyków. 19. Cracovia Maraton czeka nas dopiero w 2022 roku, ale w najbliższą niedzielę będzie można się poruszać.
Na stadionie lekkoatletycznym WKS Wawel planowane są zajęcia pod nazwą "Biegaj w Krakowie" dla dwóch 25-osobowych grup. Pierwsza rozpocznie ćwiczenia o godzinie 19, a druga o 11:15. Wciąż są wolne miejsca, ponieważ dotąd zapisało się około 20 osób. 

Wydarzenie jest dostępne dla pełnoletnich, bez względu na poziom zaawansowanie biegaczek i biegaczy. Zajęcia poprowadzą trenerzy AZS AWF Kraków Masters. Trening będzie ędą obejmował naukę poprawnego biegania i doskonalenie techniki, koordynacji, sprawności. Poziom trudności będzie dostosowany do grupy.

Nieudane próby przekładania

19. Cracovia Maraton był zaplanowany na 26 kwietnia ubiegłego roku. Z powodu pandemii został przełożony na 8 listopada, ale druga fala zachorowań nie umożliwiła zorganizowanie nawet symbolicznego biegu z udziałem 250 osób wokół Błoń. Kolejny termin, 25 kwietnia 2021, również okazał się nierealny. Impreza ma wrócić pod Wawel na wiosnę przyszłego roku. 

Zwrót opłaty do 30 kwietnia

Osoby, które opłaciły swój udział, do 30 kwietnia mogą wystąpić o zwrot opłaty startowej. Trzeba wysłac e-mail na adres zapisy@zis.krakow.pl, w tytule wpisując „Zwrot opłaty startowej za… (nazwa imprezy)”, a w treści imię i nazwisko uczestnika, numer startowy i adres e-mail podany przy rejestracji. Wpisowe pozostałych osób zostaną przeniesione na 2022 rok.

Organizatorzy liczą, że jesienią uda się przeprowadzić Bieg Trzech Kopców i Cracovia Półmaraton Królewski.


Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bronowice