Wieczysta szaleje na rynku transferowym

Hennos Asmelash i Simeon Sławczew fot. kswieczysta.com

Trzeci po rundzie jesiennej klub grupy IV III ligi pozyskał kolejnych dwóch piłkarzy. Tym razem drużynę wzmocnili obcokrajowcy Simeon Sławczew i Hennos Asmelash.

Bułgar Simeon Sławczew ostatnio grał w Lokomotiwie Sofia. Polskim kibicom znany jest z występów w Lechii Gdańsk (50 meczów, 1 gol i 7 asyst w ekstraklasie). Kilka dni temu media z jego ojczyzny informowały, że może on ponownie zagrać w Lechii, jednak ostatecznie dał się przekonać występującej na czwartym poziomie rozgrywkowym Wieczystej. Piłkarz środka pola, który w tym roku skończy 30 lat, podpisał umowę obowiązującą do 30 czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia. Będzie grał z numerem 88 na koszulce. 

Wieczysta pozyskała także prawego obrońcę Hennosa Asmelasha, którego wykupiła z ukraińskiego klubu Ingulets Petrowe. 24-letni zawodnik, który ma paszporty Holandii i Erytrei, podpisał kontrakt ważny do połowy 2024 roku z opcją przedłużenia. Będzie występował z numerem 44. W przeszłości grał m.in. w holenderskim ADO Den Haag, gdzie spotkał byłego zawodnika Wisły Kraków Aschrafa El Mahdioui'ego.

Sławczew rozegrał 25 meczów w pierwszej reprezentacji Bułgarii, z kolei Asmelash zagrał kilka spotkań w juniorskich kadrach Holandii. Ich sprowadzenie to już wzmocnienie numeru trzy i cztery klubu sponsorowanego przez Wojciecha Kwietnia. A to podobno jeszcze nie koniec! W grudniu umowy podpisali skrzydłowy Karol Danielak i napastnik Eryk Sobków.

Walka o kolejny awans

Zespół Dariusza Marca po rundzie jesiennej zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Do lidera grupy IV III ligi traci trzy punkty, a do drugiej Avii Świdnik – jeden. Do II ligi bezpośrednio awansuje tylko najlepsza drużyna po rozegraniu 34 kolejek. 

Żółto-czarni wznowią przygotowania 9 stycznia, a początkiem lutego wylecą na zgrupowanie w Turcji. W pierwszym spotkaniu rundy rewanżowej zagrają na wyjeździe z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski (4-5 marca).