Wieczysta z kolejnym hitem transferowym. Nowym piłkarzem Jacek Góralski

fot. Wieczysta Kraków

Klub Wojciecha Kwietnia znów szaleje na rynku transferowym. Na kilka dni przed zamknięciem okienka transferowego ogłosił pozyskanie reprezentanta Polski.

Jacek Góralski – to on będzie nową gwiazdą klubu z ul. Chałupnika. 30-latek podpisał z krakowskim klubem 3-letni kontrakt.

Nieudany sezon

Środkowy pomocnik dołączył do krakowskiego klubu jako wolny zawodnik po tym, jak za porozumieniem stron rozstał się z VfL Bochum. W Niemczech nie miał większych szans na grę, borykał się też z urazami i z tego powodu rozegrał tylko cztery spotkania.

Sezon 2022/23 mógł spisać na straty, bo z powodu urazów stracił też okazję wyjazdu z reprezentacją Polski na mistrzostwa świata w Katarze.

Góralski dołącza do znanych w Polsce nazwisk. Latem zawodnikami Wieczystej zostali między innymi Sasa Zivec czy Michał Pazdan. Latem klub zmienił jednak nieco politykę transferową i postawił na mniej medialnych piłkarzy.

Rozchwytywany na rynku

W ostatnim czasie zainteresowanie Góralskim wyraziło kilka polskich klubów – łączono go z Wisłą Kraków, Cracovią, Pogonią Szczecin, Górnikiem Zabrze, czy kazachskim Kajratem Ałmaty, w którym występował w latach 2020-22.

30-latek wybrał ofertę Wieczystej, w której założy koszulkę z numerem 3.

Trudny początek Wieczystej

Krakowski klub nie rozpoczął sezonu z przytupem i już w pierwszych pięciu kolejkach doznał dwóch porażek. Zajmuje piąte miejsce w tabeli trzeciej ligi, z której ma walczyć o awans. Liderem tabeli jest Garbarnia Kraków.

W sobotę o godz. 12:00 Wieczysta zagra na swoim stadionie z KS Wiązownica. To będzie pierwsza okazja Góralskiego do debiutu w nowych barwach.

Aktualności

Pokaż więcej