Wisła chce wzmocnić atak. Przyjdzie zawodnik, który w tym sezonie strzelił jednego gola?

fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

Krakowski klub powoli kończy kompletować kadrę na rundę wiosenną. Blisko dołączenia do drużyny jest napastnik Sergio Benito i można strzelać w ciemno, że jest Hiszpanem.

Niedługo Biała Gwiazda może mieć w kadrze pierwszego zespołu siedmiu (!) Hiszpanów. W poniedziałek klubowe media poinformowały o testach medycznych skrzydłowego Miguela Villara, a we wtorek przekazały identyczny komunikat dotyczący napastnika Sergio Benito. Jeżeli niespełna 24-letni zawodnik dołączy do zespołu Radosława Sobolewskiego, po raz pierwszy będzie grał w piłkę poza Hiszpanią. Media w jego kraju informują, że rozwiąże umowę z Cordobą i Wisła pozyska go bez kwoty odstępnego.

Z III ligi

W jego CV są przede wszystkim mniej znane kluby. Może się pochwalić występem w La Lidze, ale tylko epizodycznym, gdy w styczniu 2021 roku jego Real Valladolid grał z Elche. W tym sezonie  nie był wiodącym piłkarzem Cordoby. W III lidze zaliczył 255 minut w dziewięciu występach i strzelił jednego gola. Rozegrał także 58 minut w Pucharze Króla. 

W zimowym oknie transferowym Wisła pozyskała dotąd czterech zawodników. Rodzynkiem wśród nowych graczy jest polski środkowy pomocnik igor Sapała. Pozostali to Hiszpanie: środkowy obrońca Tachi, lewy obrońca David Junca i lewy skrzydłowy Alex Mula.

News will be here