Wisła Kraków wstrzymuje sprzedaż karnetów. Powodem są igrzyska europejskie

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W związku z remontem stadionu przy ulicy Reymonta Wisła Kraków musi ograniczyć liczbę miejsc podczas meczów domowych.

Na początku grudnia Zarząd Infrastruktury Sportowej, który jest właścicielem obiektu podpisał umowę z wykonawcą modernizacji stadionu im. Reymana na potrzeby III Igrzysk Europejskich. 8 grudnia przekazano teren budowy, a po nowym roku rozpoczęły się prace remontowe.

– W związku z zakresem prac prowadzonych na obiekcie występować będą czasowe ograniczenia w dostępie do poszczególnych trybun stadionu podczas meczów domowych Białej Gwiazdy – informuje Wisła Kraków w komunikacie.

Ograniczona dostępność trybun

W najbliższych tygodniach prace prowadzone na stadionie wpłyną na ograniczenie liczby miejsc podczas meczów domowych. Przedstawiciele klubu mówią, że ze względu na działania, które obejmują większość trybun, organizacja dnia meczowego w dotychczasowej formule jest niemożliwa.

Zapewniają, że prowadzą rozmowy ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo podczas organizacji imprez masowych w celu udostępnienia kibicom jak największej liczby miejsc.

Klub zawiesza sprzedaż karnetów

– Biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój sytuacji Wisła Kraków podejmuje wszelkie niezbędne kroki, aby posiadacze karnetów Sezon 2022/2023 oraz Wiosna 2023 mogli uczestniczyć w domowych meczach Białej Gwiazdy. Niestety będzie wiązać się to ze zmianą dotychczasowego miejsca dla części kibiców – podkreślają.

Z oświadczenia dowiadujemy się, że „w związku z obecną sytuacją klub zdecydował o natychmiastowym wstrzymaniu sprzedaży karnetów na rundę wiosenną 2023”.