Kadra Cracovii na obóz bez niemieckiego napastnika. To zwiastuje jego rychłe odejście

Marcos Alvarez w derbach z Wisłą fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
27 zawodników zabierze do Turcji trener Jacek Zieliński. W kadrze na zgrupowanie w Belek nie ma Marcosa Alvareza.

Pasy wylecą nad Bosfor w sobotę 15 stycznia, wrócą do Polski dwa tygodnie poźniej. W Belek rozegrają cztery sparingi: 19 stycznia z Rapidem Wiedeń (Austria), 22 stycznia z Desną Czernichow (Ukraina), 26 stycznia z Rabotnickim Skopje (Macedoania), a 28 stycznia z Dynamem Czeskie Budziejowice (Czechy).

W kadrze znajduje się 27 zawodników, w tym trzech bramkarzy i dwóch juniorów: Oskar Wójcik i Przemysław Kapek. Z drużyną poleci także Pelle van Amersfoort, któremu po sezonie kończy się kontrakt. Holender planuje zmienić klub, jednak w rozmowie z newonce.sport trener Zieliński poinformował, że najlepszy obecnie strzlec drużyny nie opuści wcześniej Cracovii i pomoże jej do końca rozgrywek.

Poza kadrą znalazł się z kolei Marcos Alvarez. Niemiecki, sowicie opłacany napastnik ma umowę do 30 czerwca 2023 roku, jednak nie spełnił oczekiwań i będzie szukał nowych wyzwań. Piłkarz miał być gwiazdą, tymczasem w polskiej lidze głównie walczy z urazami. W kilku meczach pokazał spore umiejętności, ale goli strzelił jak na lekarstwo – zaledwie trzy w 35 występach. Dołożył też siedem asyst.

Cracovia nie przeprowadziła na razie transferów do klubu. Jedynym "nowym" piłkarzem jest obrońca David Jablonsky, który wrócił do treningów po dyskwalifikacji za udział w aferze korupcyjnej w Czechach.

Kadra Cracovii na zgrupowanie w Turcji:

Bramkarze: Karol Niemczycki, Lukas Hrosso, Adam Wilk.  

Obrońcy: Otar Kakabadze, Cornel Rapa, Michal Siplak, Matej Rodin, Jakub Jugas, David Jablonsky, Oskar Wójcik, Luis Rocha, Kamil Pestka.  

Pomocnicy: Kamil Ogorzały, Patryk Zaucha, Sylwester Lusiusz, Damir Sadiković, Sergiu Hanca, Michał Rakoczy, Jakub Myszor, Florian Loshaj, Mathias Hebo Rasmussen, Pelle van Amersfoort, Karol Knap.

Napastnicy: Rivaldinho, Filip Piszczek, Filip Balaj, Przemysław Kapek.