Wisła uda się na obóz z trzema innymi klubami

fot. Marek Marszałek
Przed ostatnim meczem w 2021 roku trener Adrian Gula zapowiedział, że w styczniu drużyna spędzi dwa tygodnie do Turcji. 23 grudnia poznaliśmy miejsce i termin zagranicznej części przygotowań Wiślaków.

Co warto podkreślić, krakowianie 15 stycznia wylecą do Antalyi samolotem czarterowym z Wrocławia wspólnie z Górnikiem Zabrze, Radomiakiem Radom i Śląskiem Wrocław. W tym samym składzie wrócą do Polski 27 stycznia. Wisła będzie trenowała w Belek.

Jak podkreśla krakowski klub, czarterowy samolot dla czterech klubów pozwoli zmniejszyć koszty, a do tego jest znacznie bardziej ekologicznym rozwiązaniem.

– Cieszymy się, że kluby - mimo boiskowej rywalizacji – potrafią ze sobą współpracować. To pokazuje, że poza zielonym placem gramy razem dla wspólnego dobra. Przyjęte przez nas rozwiązanie zapewnia drużynom podróż w komfortowych warunkach i mniej obciąża budżety klubów. To sytuacja niosąca wyłącznie korzyści – mówił Dawid Błaszczykowski, prezes Wisły.

Podopieczni Adriana Guli wznowią treningi 5 stycznia. Na razie nie jest znana kompletna lista sparingpartnerów w Polsce i Turcji. Najprawdopodobniej 12 stycznia Biała Gwiazda zagra w Myślenicach z Tatranem Liptovsky Mikulas ze słowackiej ekstraklasy.