Wyróżnienia po derbach. Po jednym dla Wisły i Cracovii

Paweł Kieszek puścił w tym sezonie 19 bramek i zachował dwa czyste konta fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl
Nie było rozstrzygnięcia w 203. derbach Krakowa. Cracovia i Wisła podzieliły się punktami, a najlepsi w meczu byli defensorzy. Dwaj z nich, po jednym z każdej z drużyn, znaleźli się w najlepszej "jedenastce" kolejki.
Kiedy spotkanie kończy się wynikiem 0:0, nie dziwi, że najwięcej po meczu mówi się o bramkarzach i obrońcach. Tak było i tym razem. Na bohatera Białej Gwiazdy wyrósł Paweł Kieszek, który zamurował bramkę i szczególnie w pierwszej połowie mocno przyczynił się do remisu, jaki zakończył spotkanie Cracovii z Wisłą. 38-latek popisał się kilkoma efektownymi paradami, które były kluczowe w kontekście końcowego wyniku.

- To jest moja praca i kiedy tylko mogę, to pomagam drużynie. W pierwszej połowie więcej z gry miała Cracovia, dłużej utrzymywała się przy piłce i stworzyła sobie więcej klarownych sytuacji pod naszą bramką. My z kolei nie mieliśmy zbyt wiele takich momentów, dlatego najważniejsze było utrzymanie zera po stronie strat - uważa golkiper.

- Trzeba przyjąć ten remis, który daje nam jeden punkt. Naszym celem było zwycięstwo. Jesteśmy w strefie spadkowej, walczymy o życie, dlatego szanujemy tę zdobycz - dodaje.

Za swoją postawę Paweł Kieszek został wybrany najlepszym bramkarzem 31. kolejki ekstraklasy. W "jedenastce" znalazł się też obrońca Cracovii David Jablonsky. Najwięcej przedstawicieli, bo aż trzech ma ekipa Lecha Poznań, do jedenastki trafiło też dwóch graczy Rakowa Częstochowa i po jednym Stali Mielec, Górnika Zabrze, Jagielonii Białystok i Zagłębia Lubin.