Wysoka porażka hokeistów Cracovii. Rohaczek testował pięciu graczy

fot. Krzysztof Kalinowski

W pierwszym meczu kontrolnym Comarch Cracovia uległa Ciarko STS Sanok 0:5. Nowy sezon ruszy 10 września.

W spotkaniu rozegranym w Krakowie gole strzelali wyłącznie goście, którzy w pełni kontrolowali wtorkowe spotkanie. W bramce Cracovii stanął David Zabolotny, która ma zwiększyć rywalizację i deptać po piętach bohaterowi poprzedniego sezonu – Dienisowi Pieriewozczikowi.

Trener Rudolf Rohaczek testował na lodzie pięciu napastników, m.in. dwóch z polskich klubów. Przeciwko Ciarko zagrali Szymon Dobosz z Sanoka i Jonah Henderson z Odry Opole.

W planach Comarch Cracovii jest jeszcze sześć sparingów, w tym trzy mecze turnieju o Puchar Tatrzański.

Liga i puchar

Przed tygodniem zawodnicy Pasów poznali terminarz kolejnego sezonu Polskiej Hokej Ligi. Wicemistrzowie Polski na inaugurację zmierzą się 10 września w Krakowie z Zagłębiem Sosnowiec. Każdy klub rozegra 45 kolejek sezonu zasadniczego, po którym nastąpi faza play-off. Ćwierćfinały zaplanowano na przełomie lutego i marca, następnie najlepsze zespoły czekają półfinały i mecze o medale. Nowego mistrza Polski poznamy najpóźniej 12 kwietnia.

Jesienią zespół Rudolfa Rohaczka czeka walka w Pucharze Kontynentalnym. Od 19 do 21 listopada na lodowisku przy ulicy Siedleckiego Cracovia będzie gospodarzem turnieju półfinałowego. Krakowianie zmierzą się w grupie E ze słowackim HK Poprad, Saryarką Karaganda z Kazachstanu i ze zwycięzcą poprzedniej rundy.

comments powered by Disqus