Basen na Prądniku Białym. Znajdą się dodatkowe środki

Kryty basen ma być częścią nowego kompleksu sportowego fot. Materiały ZIS w Krakowie

W środę (8 listopada) miejscy radni będą głosować nad autopoprawką prezydenta zwiększającą finansowanie budowy krytej pływalni na terenie KS Clepardia.

6 października Zarząd Infrastruktury Sportowej otworzył oferty w przetargu. Zainteresowanie budową zgłosiło sześć podmiotów, ale wszystkie zażyczyły sobie znacznie więcej, niż miasto miało zapisane w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Najtańsza propozycja opiewała na 54,6 mln zł, a najdroższa na niespełna 85 mln zł. Tymczasem ZIS planował przeznaczyć na realizację zadania 25 mln zł.

Przetarg do tej pory nie został rozstrzygnięty, ale niedługo powinno się to udać z sukcesem. – Na najbliższej sesji będziemy głosować nad autopoprawką prezydenta zwiększającą finansowanie zadania o 29 mln zł do 55,4 mln zł – mówi radny Grzegorz Stawowy, który zajmował się montażem finansowym tej inwestycji. Dodaje, że brakujące środki udało się pozyskać z oszczędności, bez cięcia wydatków na inne zadania. – Nie byłoby to możliwe bez przychylności i zaangażowania wiceprezydenta Andrzeja Kuliga i dyrektora Krzysztofa Kowala – dodaje.

– Podczas komisji budżetowej przegłosowana została pozytywna opinia do dokumentu. To oznacza, że wieloletniej prognozie finansowej znalazły się dodatkowe, brakujące środki na basen – informuje Jakub Kosek, radny z Koalicji Obywatelskiej.

Basen na Prądnku Białym

Basen powstanie na terenie Klubu Sportowego Clepardia, gdzie przez lata funkcjonowało obecnie zamknięte (ze względu na zły stan techniczny) kąpielisko otwarte. Mieszkańcy Prądnika Białego od lat dopominali się o budowę, podkreślając, że tego typu obiektu brakuje w najbardziej zaludnionej dzielnicy Krakowa.

Projekt zakłada wyburzenie budynku i powstanie nowego. Na parterze i pierwszym piętrze mają powstać dwa baseny (25x15m i 12x7m) z jacuzzi i saunami, boiska do squasha, siłownia, dwie sale fitness z szatniami, czterotorowa kręgielnia, pomieszczenia biurowe i restauracja. W części podpiwniczonej zaprojektowana została wrotkarnia z kolejnymi szatniami i parking na około samochodów. Zachowane zostaną zewnętrzne place parkingowe dla około 60 aut. Planowana jest także budowa boiska do piłki nożnej o sztucznej nawierzchni z widownią, a także placu przed wejściem głównym.

Zapytaliśmy w ZIS, kiedy planuje rozstrzygnąć przetarg i podpisać umowę z wykonawcą. Czekamy na odpowiedź.

Inwestycja ma być pierwszym etapem budowy w tym miejscu dużego kompleksu sportowego. W kolejnych miałyby powstać m.in. baseny zewnętrzne z plażą i placami zabaw, a także hala skatepark:


Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały