Garbarnia i Wisła mają wspólne plany na wrzesień. Mecz stulecia potwierdzony

Trenerzy Garbarni i Wisły: Maciej Musiał i Adrian Gula fot. Garbarnia Kraków/LoveKraków.pl

4 września ekstraklasowa Wisła uświetni jubileusz stulecia drugoligowej Garbarni. Mecz odbędzie się w czasie przerwy na zgrupowanie reprezentacji. Pierwsza sobota po wakacjach będzie obfitowała w wydarzenia na stadionie przy ulicy Rydlówka 23.

Garbarnia, mistrz Polski z 1931 roku, świętuje od kilku miesięcy. Klub z Ludwinowa organizuje turnieje dla zespołów z różnych kategorii wiekowych, promuje się wśród mieszkańców Krakowa a ambasadorem jubileuszu został grający w najlepszych europejskich ligach obrońca Marcelo, który zdążył już odwiedzić Brązowych. W czasie wizyty pod Wawelem udzielił także ciekawego wywiadu serwisowi LoveKraków.pl.

Jesienią planowana jest uroczysta gala, ale wcześniej kibiców Garbarni i krakowian czeka bardzo interesująca sobota. 4 września na stadionie przy ulicy Rydlówka zespół trenera Macieja Musiała podejmie najbardziej utytułowany krakowski klub piłkarski – Wisłę, która ma na koncie 13 tytułów. Z tego powodu drugoligowe derby z Hutnikiem odbędą się trzy dni później.

Bogaty program

Pierwszy gwizdek sędziego w towarzyskim meczu Garbarnia-Wisła wybrzmi o godzinie 16. Dwie godziny wcześniej na murawie stadionu zmierzą się oldboje Dumy Ludwinowa z reprezentacją Krakowa. Nie zabraknie także drużyn akademii, w której na co dzień talenty rozwija ponad 200 zawodników.

– Zgodnie z aktualnie obowiązującymi zasadami trybuny przy ul. Rydlówka 23 będą mogły wypełnić się w 50 procentach. Do limitu nie będą wliczać się osoby, które są zaszczepione przeciwko covid-19. Informacje o sprzedaży biletów na mecz stulecia Garbarni pojawią się pod koniec tygodnia – informuje Rafał Stary, rzecznik prasowy Garbarni.

– Ponadto dla kibiców przewidziane zostały atrakcje oraz konkursy, w których do wygrania będą klubowe pamiątki – dodaje..

Mecz jubileuszowy odbędzie się osiem dni przed startem w Krakowie mistrzostw Europy w ampfutbolu. Część spotkań planowana jest na stadionie Garbarni, gdzie staną dodatkowe rozkładane trybuny. Już wcześniej zapowiedziano, że będą dostępne wcześniej, by mogli z nich skorzystać kibice zainteresowani rywalizacją Wisły i Garbarni.

Szczególny rok dla obu klubów

Wisła, rywal Garbarni w meczu stulecia, jest o 15 lat starsza. Na początku sierpnia Biała Gwiazda gościła z okazji swojego jubileuszu włoskie Napoli. Miesiąc później to piłkarze Adriana Guli będą tymi, którzy uświetnią obchody sąsiadki z Krakowa.

Pierwsze drużyny Garbarni i Wisły po raz ostatni zmierzyły się na początku 2019 roku. W sparingu w Myślenicach, w którym po długiej karierze w innych ligach koszulkę klubu z ulicy Reymonta ponownie założył Jakub Błaszczykowski, Garbarnia wygrała 3:2.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze