Igrzyska europejskie na torze „Kolna”. Przygotowanie do liftingu również z problemami

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Jedna firma jest zainteresowana renowacją i wyposażeniem toru kajakowego oraz modernizacją trybun. Jej oferta przekracza budżet o 3 mln zł.

104 dni przed początkiem igrzysk wciąż nie mogą ruszyć prace na torze przy ulicy Kolnej, gdzie ma zostać rozegrany slalom kajakowy, jedna z 29 dyscyplin programowych IE 2023. Zarząd Infrastruktury Sportowej od początku przygotowań do tej inwestycji (dotowanej z budżetu państwa) ma pod górkę. Najpierw miejska jednostka „ścinała” zakres modernizacji z powodu bardzo wysokich ofert, a już w tym roku zapadła decyzja, że w możliwym zakresie nie uda się go przeprowadzić przed IE, które rozpoczną się 21 czerwca. Kluczowym czynnikiem był czas. Firmy nie chciały ryzykować, że nie zdążą. Miasto zapowiadało, że przebudowa mogłaby się rozpocząć jesienią.

Czyszczenie i montaż

8 marca otwarta została jedyna oferta złożona w przetargu na renowację i wyposażenie toru kajakowego oraz modernizację trybun. Firma Rivent z Kamionki Wielkiej zaproponowała 7 mln 849 tys. zł. To znacznie więcej niż w budżecie zaplanował ZIS – 4,7 mln zł.

Lifting toru, podobnie jak inne inwestycje przed igrzyskami, powinien się zakończyć do 31 maja. Wykonawca będzie miał obowiązek opracować dokumentację dla tego etapu, dokonać renowacji toru (czyszczenie, uzupełnienie ubytków betonu), dostarczyć system bramkowy i system figur oraz zamontować krzesełka na istniejących trybunach.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki