Parkrun Młynówka Królewska. 30 września otwarcie nowej trasy sportowo-rekreacyjnej

fot. https://www.facebook.com/parkrunmlynowkakrolewska

Czym jest parkun? To bieg, trucht lub marsz na dystansie pięciu kilometrów z pomiarem czasu. Organizatorzy zapowiadają luźną, pozbawioną rywalizacji atmosferę.

Trasa wiedzie przez część najdłuższego w Polsce parku i przebiega bezpośrednio przy starym korycie Młynówki Królewskiej stworzonej za panowania Kazimierza Wielkiego. Otwarcie już 30 września o godzinie 9 na skrzyżowaniu ulic Filtrowej i Zygmunta Starego.

Parkrun Młynówka Królewska

Parkrun w Młynówce Królewskiej będzie się odbywał w każdą sobotę. Udział jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja przed pierwszym startem. – Po jej dokonaniu możesz wziąć udział w dowolnej liczbie spotkań parkrun w dowolnej lokalizacji w Polsce lub na świecie. Bieg jest organizowany i zabezpieczany przez wolontariuszy – wyjaśnia Mariusz Moniowski.

Nowa trasa liczy pięć kilometrów i w całości prowadzi ścieżkami leśnymi. W przypadku złej pogody niektóre fragmenty mogą być pokryte błotem, liśćmi lub kałużami. W ramach możliwości wolontariusze ubezpieczający trasę będą stali na trasie w miejscach o podwyższonym ryzyku lub fragmenty te zostaną oznaczone.

Nie mam limitu czasu i każdy uczestnik może pokonać ją w dowolnym tempie. W parkrun nikt nie jest ostatni, ponieważ na końcu stawki zawsze podąża wolontariusz, który przekracza linię mety po uczestnikach. 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza Bronowice