Udane biegi i tańce przy al. Focha

W ubiegły weekend na terenie hali Cracovii przy al. Focha odbyły się dwie imprezy Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Kraków-Wschód. W 4. Rodzinnym Biegu po Unii Europejskiej i inauguracji sezonu programu „Tańczę w Krakowie” wzięło udział 1,5 tysiąca osób.

Na terenach zielonych przy otwartej w tym roku hali wystartował bieg rodzinny. Uczestniczyły w nim przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych, a także ich rodzice lub opiekunowie prawni. Para dziecko–opiekun miała do pokonania 1000 metrów (po 500 każdy).

– Nie liczył się czas ani miejsce na mecie, a jedynie uczestnictwo. Cała sportowa zabawa polegała na jak największej liczbie łącznie przebiegniętych kilometrów przez Kraków. Wśród rozlosowanych nagród znalazły się rowery, hulajnogi i deskorolki oraz wycieczka do Paryża i Disneylandu – mówi Rafał Mikoś, dyrektor MOS Kraków-Wschód.

Bieg zgromadził 1200 osób, dzięki czemu został pobity rekord frekwencji.

Tańcem w nowy rok szkolny

Wewnątrz obiektu odbyła się inauguracja drugiego sezonu „Tańczę w Krakowie”. Uczniowie wzięli udział w uroczystym turnieju tańca, którego scenografia zmieniła się w klimaty pirackie. Imprezę poprowadziła Ivona Pavlović. Dzieci zatańczyły rock&rolla, pasodoble i polkę. Wszyscy uczestnicy mieli okazję zobaczyć pokaz profesjonalnej pary tanecznej, znanej  z telewizyjnego show Taniec z Gwiazdami – Janji Lesar i Krzysztofa Hulboja.

Program „Tańczę w Krakowie” obejmuje naukę tańca ponad 50 klas pierwszych szkół na terenie miasta. Dzieci uczą się podstaw tańca towarzyskiego i elementów tańca nowoczesnego.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne