3,7 mln zł dla Cracovii z ministerstwa sportu? Rozbuduje bazę przy Wielickiej

Wniosek klubu o dofinansowanie budowy internatu dla akademii piłkarskiej i Społecznego Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego został wstępnie zakwalifikowany do „Programu rozwoju infrastruktury piłkarskiej – edycja 2022”.

Cracovia wyliczyła, że budowa internatu, który ma powstać przy Wielickiej 101, będzie kosztowała 6,5 mln zł. Środki ministerialne – 3,7 mln zł – miały by pokryć niespełna 60 procent. Nowy budynek ma służyć zawodnikom akademii piłkarskiej Pasów i uczniom szkoły sportowej. Placówka działa od 27 lat, a od 22 organem prowadzącym jest MKS Cracovia. W 2020 młodzieży uczy się i trenuje w obiektach, które opuścili zawodnicy i pracownicy klubu. Administracja została przeniesiona na stadion przy ulicy Kałuży, a w Rącznej wybudowane zostało Cracovia Training Center.

Celem programu jest rozwój infrastruktury piłkarskiej klubów ekstraklasy i I ligi. – Wsparciem objęta zostanie w szczególności baza szkoleniowo-treningowa, niezbędne zaplecza oraz obiekty o charakterze badawczo-rozwojowym w obszarze piłki nożnej. Zapewnienie nowoczesnej oraz odpowiadającej najwyższym standardom infrastruktury sportowej, zwłaszcza dzieciom i młodzieży, ma służyć podnoszeniu ogólnego poziomu piłki nożnej w Polsce – powiedział Kamil Bortniczuk, minister sportu i turystyki.

Niepołomice i Nowy Sącz

Na liście wniosków, które zostały wstępnie zakwalifikowane, znajduje się 29 projektów. Proponowane dofinansowanie przekracza 114 mln zł. Obecnie ministerstwo kończy ocenę techniczną i merytoryczną projektów i w najbliższych tygodniach potwierdzi kwoty wsparcia.

Z Małopolski szanse na dotacje mają także Niepołomice (budowa boisk treningowego przy stadionie Puszczy, dofinansowanie 3 mln zł) i Nowy Sącz (budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią, 1,4 mln zł).

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze