Bezpłatne zajęcia „Kobiety w biegu” przy kopcu Krakusa

fot. ZIS w Krakowie

6 sierpnia odbędą się trzecie zajęcia dla dorosłych kobiet, w czasie których prowadzone są treningi i konsultacje ze specjalistami. Obowiązują zapisy.

Pótoragodzinne zajęcia plenerowe poprzedzone są spotkaniem ze dietetykiem, fizjoterapeutą, doświadczoną/doświadczonym zawodniczką/zawodonikiem czy doradcą ds. obuwia biegowego. Swoją obecność potwierdziły też aktywne biegaczki, które opowiedzą o kobiecej perspektywie uprawiania tej dyscypliny.

Kraków. Kobiety w biegu

Spotkania są otwarte dla wszystkich pełnoletnich kobiet, bez względu na poziom zaawansowania biegowego. Trzecie z czterech zaplanowanych w te wakacje zajęć odbędą się 6 sierpnia (niedziela) w godzinach 9-11 na terenach przy kopcu Krakusa. Są bezpłatne, ale obowiązują ZAPISY. Limit zgłoszeń wynosi 70 uczestniczek.

W pierwszej części zajęć uczestniczki spotkają z doradcą ds. obuwia biegowego. Część praktyczną zajęć poprowadzą Karolina Giza (Półrola) – trenerka młodzieży i dorosłych, nauczycielka wychowania fizycznego, była członkini kadry narodowej, specjalizująca się w biegach średnich, absolwentka AWF Kraków oraz Magdalena Sudoł – trenerka w klubie AZS AWF Kraków, nauczycielka wychowania fizycznego, trenerka II klasy PZLA,, jako zawodniczka medalistka zarówno Akademickich Mistrzostw Polski, jak i mistrzostw Polski seniorów.

– W trakcie zajęć skupimy się głównie na sile biegowej wypracowywanej na podbiegach oraz na technice biegu. Nauczymy się elementów, które uczestniczki będą mogły wpleść w swój codzienny trening. Rozpoczniemy od obszernej rozgrzewki, a następnie wykonamy zaplanowane zadanie biegowe – dostosowane do możliwości uczestniczek. Zapisz się i przyjdź sama lub zaproś swoje koleżanki. To niesamowicie inspirujące spotkania we wspierającym kobiecym środowisku, które mogą być początkiem pięknej przygody – sportowej lub towarzyskiej – zachęcają organizatorzy.