Bieg Trzech Kopców. Zmieniona trasa w związku z remontem ulicy Kościuszki

fot. Adam Frączek/LoveKraków.pl

Organizatorzy PGE Energia Ciepła 16. Biegu Trzech Kopców (24 września) zaprezentowali 13-kilometrową trasę. Z uwagi na zaplanowany pod koniec sierpnia początek remontu ulicy Kościuszki, doszło do korekty jej środkowej części. Biegaczy zobaczymy m.in. na ulicy Tynieckiej.

Start: pod Kopcem Krakusa (Wzgórze Lasoty 271 m n.p.m.).

Trasa: ul. F. Maryewskiego, Pod Kopcem, Za Torem, kładką nad al. Powstańców Śląskich, ul. Dembowskiego, ul. Parkowa, Rynek Podgórski, ul. Limanowskiego, ul. Staromostowa, ul. Brodzińskiego, ul. Nadwiślańska (chodnikiem) i pochylnią zbieg w dół na Bulwar Podolski, dalej bulwarami Wisły do ul. Rollego, Mostem Retmańskim w ulicę Ludwinowską, Bulwar Wołyński, Bulwar Poleski, ul. Tyniecka, ścieżka pieszo-rowerowa na Moście Zwierzynieckim, ul. Malczewskiego, pod Diabelskim Mostem, al. Waszyngtona pod Kopiec Kościuszki (Wzgórze św. Bronisławy 333 m n.p.m.), dalej al. Waszyngtona, przecięcie ul. Starowolskiej, niebieski szlak rowerowy do al. Do Kopca.

Meta: pod Kopcem Piłsudskiego (Wzgórze Sowiniec 358 m n.p.m.).

Materiały Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie
Materiały Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie


Jedyny taki bieg w Polsce

Prawie 1/4 trasy Biegu Trzech Kopców prowadzi ścieżkami o nieutwardzonej nawierzchni, a różnica poziomów sięga 160 m. Ze względu na zróżnicowanie terenu w klasyfikacji międzynarodowej bieg został zaliczony jako anglosaski, w którym trasa prowadzi raz w górę, raz w dół. To jedyny w Polsce bieg górski, którego trasa wiedzie przez centrum dużego miasta.

Rekord frekwencji został ustanowiony w 2019 roku. Na metę dotarło 2971 osób z 2978, które wystartowały. W ubiegłorocznej, 15. edycji wystartowało 2710 osób z 16 krajów, a na mecie zameldowało się 2705. 

16. Bieg Trzech Kopców. Trwają zapisy

Zapisy do 16. edycji Biegu Trzech Kopców wystartowały 2 sierpnia. Limit uczestników ustalono na 3,5 tys., do 10 sierpnia zapisało się ponad 2,1 tys. osób.