Biegacze przekazali już 700 tys. zł na leczenie chorych dzieci

18. Krakowski Bieg Sylwestrowy fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

21 150 zł otrzymała Fundacja Schola Cordis Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej z opłat startowych uczestników 18. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego. Od początku współpracy przy różnych imprezach biegowych na zakup sprzętu ratującego życie najmłodszych udało się zebrać 700 tys. zł.

– Sport to przede wszystkim wielkie wyzwania i przeżycia, ale również możliwość pomagania osobom w potrzebie. Od lat staramy się pomagać dzieciom z wadami serca. Potrzeby są bardzo duże, a finansowanie jest, jakie jest – mówi Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.Cenne wsparcie

Fundacja Schola Cordis Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej została założona w 2008 roku. Realizuje marzenie o stworzeniu nowoczesnej kliniki, w której dzieci z wrodzonymi wadami serca będą odzyskiwać zdrowie. Na jej czele stoi prof. dr hab. Krzysztof Skalski. Podkreśla, że w Krakowie są leczone osoby z całego świata. – Współpraca z ZIS-em i Vena-Sport jest fantastyczna. W ciągu dziewięciu lat kupiliśmy mnóstwo rozmaitych rzeczy. Uprawianie sportu z takim podtekstem jest chyba najlepszą formą dbania o zdrowie własne i społeczeństwa – uważa prof. Skalski.

Środki na cele fundacji pochodzą z opłat startowych uczestników Krakowskiego Biegu Sylwestrowego, Krakowskiego Biegu Niepodległości i Półmaratonu Marzanny. Prezes Vena-Sport Paweł Żyła podsumował, że na zakup sprzętu udało się w ten sposób zebrać 700 tys. zł.