Centrum Zapaśnicze nie tylko dla zapaśników

Tak będzie wyglądało Centrum Zapaśnicze w Bieżanowie fot. ZIS/ Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Przy ulicy Lipowskiego 5 w Bieżanowie rozpoczęła się budowa Centrum Zapaśniczego, które będzie także siedzibą Klubu Sportowego Bieżanowianka. Inwestycja ma się zakończyć w styczniu 2020 roku i będzie kosztować ponad 11 milionów złotych.

Nowy budynek będzie miał trzy kondygnacje i zastąpi parterowy obiekt, który niedługo zostanie wyburzony. Ciemna elewacja ma zapobiec ingerencji w zabytkowe otoczenie zespołu dworsko-pałacowego w Bieżanowie.

– Powstanie budynek o zwartej, prostej bryle – informuje Jerzy Sasorski, rzecznik prasowy Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Dla wszystkich sekcji

W podziemiu znajdzie się dziewięć szatni, łazienki i magazyny. Powstanie wyjście na boisko dla zawodników i sędziów. Parter wypełni się recepcją, siłownią, salą fitness, gabinetami lekarskimi i pokojem dla trenerów. Na górze znajdą się dwie sale ćwiczeń przedzielone mobilną ścianką.

– Stary budynek nie pasował do otoczenia. W nowym miejsce znajdą nie tylko zapaśnicy, ale także piłkarze oraz sekcje gimnastyki i aerobiku sportowego –  podkreśla Mirosław Boryczka, prezes KS Bieżanowianka.

Dzięki temu klub nie będzie musiał już wynajmować sal w okolicznych szkołach. W tej chwili brak infrastruktury blokuje jego dalszy rozwój, a funkcjonowanie w wynajmowanych salach wymusza prowizoryczność.

W czwartek odbyło się podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę centrum.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieżanów-Prokocim