Co za dzień! Trzy derbowe mecze Cracovii z Wisłą, osiem goli i dwie czerwone kartki [VIDEO]

Zwycięstwo Wisły w kategorii U-18 fot. Bartek Ziółkowski/Wisła Kraków

Wielki Czwartek przyniósł aż trzy spotkania drużyn młodzieżowych pomiędzy Cracovią a Wisłą na szczeblu centralnym. W najmłodszej kategorii wiekowej był remis, a w starszych rocznikach kluby podzieliły się zwycięstwami.

Wielkie Derby Krakowa w ekstraklasie dopiero przed nami. Ekstraklasa poinformowała, że mecz Cracovii z Wisłą rozpocznie się 1 maja o godzinie 17.30 na stadionie przy ulicy Kałuży. W Wielki Czwartek można było poczuć przedsmak tej rywalizacji dzięki meczowi trampkarzy starszych, a także rywalizacji juniorów młodszych i starszych w CLJ.

Cracovia zwycięska, choć kończyła mecz w osłabieniu

Pierwsze z wygranej cieszyły się Pasy, a konkretnie juniorzy młodsi walczący w grupie D Centralnej Ligi Juniorów U-17. Na boisku w Rącznej jedynego gola strzelił w 71. minucie Filip Koper. Gospodarze kończyli mecz w osłabieniu – w 82. i 87. minucie po drugiej żółte kartce boisko opuszczali Kacper Łunkiewicz i Koper. Podopieczni Marcina Dudzińskiego pozostali liderem tabeli i powiększyli przewagę nad czwartą Wisłą do sześciu punktów.
W U-18 zdecydowana wygrana Wisły

W starszym roczniku Biała Gwiazda i Pasy spotkały się w Myślenicach. Przekonujące zwycięstwo 3:0 odnieśli zawodnicy Wisły do lat 18. Stało się to za sprawą trafień Piotra Starzyńskiego, Marcina Bartonia (rzut karny) i Mateusza Stanka (rzut karny). Wszystkie gole dla zespołu Adriana Filipka padły po przerwie – w 47., 75. i 79. minucie.   

Przed pierwszym gwizdkiem meczu 24. kolejki obie drużyny miały tyle samo punktów (39). Dzięki wygranej Wiślacy zajmują czwarte miejsce i zachowali kontakt z czołówką (dwa punkty straty do lidera), a ich koledzy z Pasów spadli na szóste.

Skuteczna pogoń Cracovii

Derbowy tryptyk zakończył mecz drużyn CLJ do lat 15. Pełniąca rolę gospodarza Wisła dwukrotnie obejmowała prowadzenie za sprawą trafień Natana Lisa i Alekego Rokosza, jednak jej obrona nie dawała sobie rady z Dawidem Kaczorem, który ustrzelił dublet dla gości.

W tym roczniku na szczeblu centralnym zdecydowanie lepiej idzie Cracovii, która w tabeli ustępowała jedynie Stali Rzeszów i Górnikowi Łęczna i zdobyła swój dziesiąty punkt w sezonie. Drużyna z drugiej strony Błoń ma ich tylko pięć i będzie walczyć o utrzymanie.
News will be here