Comarch Cracovia w czwórce wspaniałych. Z Bytomia chce wrócić z trzecim Pucharem Polski

fot. materiały prasowe PZHL

W poniedziałek 27 grudnia na lodowisku w Bytomiu hokeiści Pasów rozpoczną zmagania o Puchar Polski. By wystąpić we wtorkowym finale i mieć szansę na trzecie trofeum w historii, muszą ograć w derbach Małopolski Re-Plast Unię Oświęcim, aktualnego lidera hokejowej ekstraligi.

W niedawno oddanej do użytku hali lodowej im. braci Nikodemiczów w Bytomiu zobaczymy cztery czołowe drużyny Polskiej Hokej Ligi po rozegraniu dwóch rund. Krakowianie (zajmowali trzecie miejsce) i oświęcimianie (drugie) wystąpią w półfinale numer dwa. Wcześniej o przepustkę do finału zagrają GKS Katowice (lider) i KH Energa Toruń (czwarta drużyna).

Obecnie dziewięć drużyn PHL kończy zmagania w czwartej rundzie. Zdecydowanym liderem tabeli jest Unia, która wyprzedza GKS Katowice. Cracovia jest piąta (z minimalną stratą do podium), a Energa – szósta.

W ostatnich meczach przed krótką świąteczną przerwą i turniejem finałowym PP krakowianie wygrali w Tychach 2:0, GKS uległ we własnej hali JKH GKS-owi Jastrzębie 2:3, a Unia rozgromiła w Oświęcimiu Ciarko Sanok 6:1. Mecz Energi z Zagłębiem Sosnowiec został przełożony na styczeń.

Trudne zadanie Cracovii. Unia na fali

Półfinał Unii z Cracovią rozpocznie się 27 grudnia o godzinie 20. Oświęcimianie i Pasy w swojej historii dwukrotnie zdobyli Puchar Polski, Trener krakowian Rudolf Rohaczek ma chrapkę na trzecie trofeum, wcześniej doprowadził drużynę do triumfów w 2013 i 2015 roku.

Re-Plast Unia Oświęcim jest liderem Polskiej Hokej Ligi z ośmioma kolejnymi zwycięstwami. Świetnie spisuje się Teddy Da Costa, który jest najlepiej punktującym zawodnikiem biało-niebieskich – 11 bramek i aż 27 asyst. Pewnym punktem drużyny jest też bramkarz Clarke Saunders.

– W Cracovii także mocnym ogniwem jest bramkarz Dienis Pieriewozczikow, bardzo solidnie gra Jiri Gula, a w ataku bryluje niezmiennie od lat Damian Kapica, który cechuje się skutecznym wykończeniem akcji – zapowiada Polski Związek Hokeja na Lodzie.

Unia i Cracovia w obecnym sezonie rozegrały ze sobą trzy spotkania. Pierwsze 3:2 wygrali krakowianie. W kolejnych rundach biało-niebiescy tryumfowali 6:4 i 4:2.

Terminarz Pucharu Polski:

27 grudnia, półfinały

GKS Katowice – KH Energa Toruń, godz. 15:30

Re-Plast Unia Oświęcim – Comarch Cracovia, godz. 20:00

28 grudnia, finał

godz. 20:15

Mecze będą transmitowane w TVP Sport

 

 

 

 

comments powered by Disqus