News LoveKraków.pl

Cracovia ma problem. Kapitan Jakub Jugas będzie pauzował

fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

Wyszarpany w osłabieniu punkt z Ruchem Chorzów Pasy okupiły urazem podstawowego środkowego obrońcy. Czecha czeka dłuższa przerwa.

Z naszych informacji wynika, że 31-letni Jakub Jugas ma zerwane więzadła stawu skokowego. To efekt kopnięcia go przez napastnika Ruchu Michała Feliksa, który w drugiej połowie niedzielnego meczu nie trafił w piłkę, tylko w nogę rywala. Nie było to złośliwe zagranie, ale wyeliminowało kapitana Cracovii z dalszej rywalizacji przeciwko Niebieskim, a także z czterech spotkań zaplanowanych do końca 2023 roku. Podopieczni Jacka Zielińskiego w środę zagrają na wyjeździe z Rakowem Częstochowa w 1/8 finału Pucharu Polski, a w ekstraklasie zmierzą się jeszcze ze Stalą Mielec (9 grudnia u siebie) i dwukrotnie z Legią Warszawa (17 grudnia w Warszawie, 20 w Krakowie).

Jakub Jugas kapitanem. Przedłużył kontrakt

W sezonie 2023/2024 Jugas ma na koncie 14 występów (12 w lidze, dwa w PP), w tym 13 w podstawowym składzie, oraz samobójczego gola z Widzewem Łódź. Trzykrotny reprezentant Czech trafił do krakowskiego klubu w 2021 roku ze Slovana Liberec. Latem tego roku, po odejściu Kamila Pestki, został nowym kapitanem Pasów i przedłużył umowę do 30 czerwca 2026 roku.

Kto zastąpi obrońcę? Po kontuzji do gry jest gotowy Kamil Glik, który na Ruch wrócił do kadry meczowej. Jego występy są uzależnione także od systemu gry. Większe szanse będzie miał w przypadku ustawienia z trójką środkowych. Partnerami Jugasa w tej formacji byli ostatnio Arttu Hoskonen i Virgil Ghita.