Cracovia. Paweł Jaroszyński nie wróci do Włoch

fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

29-letni lewy obrońca Paweł Jaroszyński, który w tym sezonie jest wypożyczony z włoskiej Salernitany, ma grać w Pasach do 30 czerwca 2025 roku.

Gdy pod koniec sierpnia ubiegłego roku okazało się, że Kamil Pestka zerwał więzadła krzyżowe w kolanie, Cracovia zaczęła się rozglądać za zawodnikiem na lewe wahadło/obronę. Padło na jej byłego piłkarza Pawła Jaroszyńskiego, który od pięciu lat występował we Włoszech. Na początku sezonu 2022/2023 były reprezentant Polski do lat 21 nie miał szans na grę w Salernitanie, zespole Serie A, i postanowił wrócić do ekstraklasy. Wówczas Cracovia poinformowała, że wypożyczenie jest na rok, z opcją wykupu.

Wicedyrektor sportowy Filip Trubalski powiedział nam, że na etapie wypożyczenia zostały ustalone warunki transferu i kontraktu dla Jaroszyńskiego do 30 czerwca 2025 roku.

Po powrocie do Pasów zawodnik wystąpił w ośmiu meczach ekstraklasy (405 minut) i jednym Pucharu Polski. Rundę wiosnnę rozpoczął w wyjściowym składzie, rozegrał 86 minut przeciwko Górnikowi Zabrze. 

Rozmowy z czterema

Trwają rozmowy na temat umów piłkarzy, które kończą się z końcem sezonu. Na tej liście są: bramkarz Karol Niemczycki, obrońcy Michal Siplak i Kamil Pestka oraz pomocnik Jewhen Konoplianka.