Cracovia podpisała umowę z wicemistrzem Polski, były piłkarz Wisły zostaje w klubie w nowej roli

Patryk Janasik i Vullet Basha fot. cracovia.pl, Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

Trzyletnim kontraktem związał się z Cracovią boczny obrońca Patryk Janasik. Z kolei Vullnet Basha, któremu wygasła umowa w Wiśle i ogłosił zakończenie kariery, niespodziewanie został pełniącym obowiązki dyrektora sportowego.

1 lipca Pasy wyjechały na zgrupowanie do Warki, gdzie będą się przygotowywać do 10 lipca. Do 24-osobowej kadry dołączył właśnie trzeci pozyskany latem piłkarz. To 27-letni boczny obrońca Patryk Janasik, który trafił do Cracovii jako wolny zawodnik. Przez ostatnie cztery lata grał w Śląsku Wrocław, z którym nie przedłużył umowy. W minionym sezonie świętował z drużyną Wojskowych wicemistrzostwo Polski. Jego wkład w ten sukces był dość znaczny. Wystąpił w 25 meczach i zaliczył asystę. W nowej drużynie będzie mógł obsadzić obie strony obrony/wahadła.

Wcześniej Cracovia pozyskała bramkarza Jakuba Burka (wypożyczenie z Wisły Płock) i przeprowadziła transfer gotówkowy lewego obrońcy lub wahadłowego Bartosza Biedrzyckiego z Polonii Warszawa.

Vullnet Basha dyrektorem sportowym

Ciekawy początek lipca także w Wiśle. Piłkarze zespołu z ulicy Reymonta w poniedziałek wznowili treningi po dwóch dniach wolnych otrzymanych po obozie. Klub ogłosił także, że pełniącym obowiązki dyrektora sportowego został Vullnet Basha. Po sezonie Biała Gwiazda ogłosiła, że nie przedłuży z nim umowy, a kilka dni temu piłkarz poinformował o zakończeniu kariery. Środkowy pomocnik grał ostatnio bardzo mało ze względu na liczne kontuzje. W czerwcu 2024 Basha ukończył kurs trenerski UEFA A. Posługuje się językiem albańskim, angielskim, francuskim, hiszpańskim, włoskim i w stopniu komunikatywnym polskim.

Wisła nie poinformowała o długości umowy z Albańczykiem ze Szwajcarkim paszportem. To, że został pełniącym obowiązki wskazuje na to, że dla klubu i 34-latka będzie to pewnego rodzaju test lub eksperyment. Ostatnio dyrektorem sportowym Białej Gwiazdy był Hiszpan Kiko Ramirez, który odszedł po zakończeniu sezonu.

W czwartek o godzinie 11 zawodnicy Wisły rozegrają w Myślenicach sparing z drugoligowym Hutnikiem. Próba generalna podopiecznych Kazimierza Moskala przed I rundą el. Ligi Europy nie będzie transmitowana. Mecz został też zamknięty dla publiczności i mediów.