Cracovia uruchomiła armaty. "Wynik jest sprawą drugorzędną"

W pierwszej przedsezonowej próbie Cracovia zmierzyła się z czeskim trzecioligowcem i strzeliła mu aż dziewięć bramek. W sobotę poprzeczka pójdzie w górę, bo do Rącznej przyjedzie przedstawiciel II ligi naszych sąsiadów.

Rywal Pasów, MFK Frydek-Mistek, w minionym sezonie zajął szóste miejsce w Morawsko-Śląskiej Lidze. Długo nie rywalizował o stawkę, ponieważ sezon 2020/2021 został przerwany w pierwszej połowie października z powodu dużej liczby zachorowań na koronawirusa, po rozegraniu 11 spotkań.

Michał Probierz wystawił w środę dwa zespoły, więc każdy piłkarz rozegrał 45 minut. Nieoficjalne debiuty w drużynie zaliczyło czterech zawodników: obrońca Jakub Jugas, pomocnik Mathias Hebo Rasmussen, pomocnik Kamil Ogorzały i napastnik Filip Balaj.

26 czerwca treningi wznowią Michał Rakoczy (był wypożyczony do Puszczy Niepołomice) i Karol Knap (pozyskany z Puszczy) którzy dostali więcej wolnego po dłuższym sezonie w I lidze, a także Otar Kakabadze, nowy prawy obrońća z Gruzji.

Powrót Kanacha, w sobotę drugi sparing

Ogorzały, pozyskany z pierwszoligowej Sandecji Nowy Sącz, zdobył bramkę na 2:0.

– Bardzo dobrze realizowaliśmy założenia, jestem zadowolony ze spotkania i wyniku, który jest jednak sprawą drugorzędną. Pierwsza bramka doda mi pewności siebie, ale mam jeszcze wiele do poprawy, więc dalej trzeba trenować – powiedział młodzieżowiec. Dodał, że do poprawy w grze zespołu jest między innymi wychodzenie z kontratakiem.

W pierwszej połowie wystąpił Radosław Kanach, który nie grał dziesięć miesięcy po kontuzji, którą odniósł w meczu Pucharu Polski z Chrobrym Głogów, w sierpniu ubiegłego roku.

W kolejnym sparingu Cracovia zmierzy się w sobotę, również w Rącznej, z dziewiątym zespołem czeskiej drugiej ligi – FK Trzyniec. W poniedziałek zespół wyjedzie na obóz do Morawskich Toplic w Słowenii, gdzie będzie trenował do 9 sierpnia. Tam rozegra cztery mecze, między innymi z Partizanem Belgrad i Mariborem.

Cracovia – MFK Frydek Mistek 9:0 (4:0)

Bramki: Rodin (4., 36.), Ogorzały (23.), Hanca (43.), Rivaldinho (57), Marquez (67), Myszor (75.), Alvarez (78., 85).

Cracovia: I połowa: Niemczycki – Kanach, Jugas, Rodin, Siplak – van Amersfoort, Lusiusz, Hanca, Hebo Rasmussen, Ogorzały – Balaj.

II połowa: Wielk – Rapa, Marquez, Bracik, Rocha – Zaucha, Loshaj, Thiago, Myszor – Alvarez, Rivaldinho.