Cracovia wygrała z liderem pierwszej ligi

W sobotę w sparingowej potyczce Cracovia zmierzyła się Bruk-Betem Termalica Nieciecza i za sprawą dwóch Brazylijczyków i Ołeksija Dytiatjewa pokonała ją 2:0.

Z Bruk-Betem Cracovia zagrała w dwóch różnych zestawieniach. Jedynym stałym punktem był Karol Niemczycki, który był nieobecny podczas pierwszego meczu kontrolnego Pasów z Puszczą Niepołomice.

W pierwszej połowie żaden gol nie padł, ale z obu stron były próby trafienia do siatki. U gospodarzy swoje szanse zmarnowali Roman Gergel i Piotr Wlazło. W zespole Pasów wyróżniającymi się postaciami w polu karnym rywala byli Marcos Alvarez i Florian Loshaj.

Po zmianie stron i składów gra zrobiła się jeszcze bardziej zacięta, ale to goście okazali się być bardziej skuteczni. Autorami tego sukcesu byli powracający po kontuzji Ołeksij Dytiatjew oraz dwaj Brazylijczycy – Thiago, który zaliczył dwie asysty i sam był bliski trafienia oraz Rivaldo Junior, który ustawił wynik spotkania na 2:0.

Zapytany po meczu o odczucia Thiago, przed klubową kamerą nie ukrywał, że mróz nie ułatwiał gry w piłkę. – Było zimno, ale jestem szczęśliwy dzięki dwóm asystom i zwycięstwie. Jest to dobra prognoza na przyszłość. Czekamy na pierwszy mecz ekstraklasy w tym roku – ocenił piłkarz.

W drugim z rzędu meczu sparingowym gola zdobył Rivaldo Junior. – Jestem zadowolony. Zespół dobrze wykorzystuje ten okres przygotowawczy i ciężko pracuje. Cieszę, że w kolejnych meczach zdobywam gole i mam nadzieję, że uda mi się podtrzymać skuteczność w ligowych spotkaniach. Moim planem jest pomóc Cracovii i zdobywać dla niej kolejne bramki. Chcemy awansować w tabeli i do tego będziemy dążyć w każdym meczu – odpowiedział zapytany przez klubowe media o odczucia i plany na najbliższe spotkania Rivaldinho.

20 stycznia Cracovia zmierzy się z GKS-em Katowice w kolejnym meczu przygotowującym do rundy wiosennej.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Cracovia 0:2 (0:0)

Bramki: Dytiatjew (55.), Rivaldinho (71.)

Cracovia: I połowa:  Niemczycki – Rapa, Szymonowicz, Rodin, Siplak – Fiolić, Loshaj, van Amersfoort, Sadiković, Hanca – Alvarez.

II połowa: Niemczycki – Zaucha, Pieńczak, Dytiatjew, Gardawski – Thiago, Lusiusz, Mrozik, Dimun, Piszczek – Rivaldinho.