Czas pożegnań w Cracovii. Podziękowano trzem piłkarzom [ZDJĘCIA]

fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

W przerwie sobotniego spotkania ekstraklasy z Wisłą Płock na stadionie przy ulicy Kałuży odbyła się mała uroczystość. Klub podziękował za grę Kamilowi Pestce, Michalowi Siplakowi i Karolowi Niemczyckiemu. Po meczu trener Jacek Zieliński poinformował, że z Cracovii odchodzi także Jewhen Konoplianka.

Zawodnicy, którzy zostali pożegnani w przerwie, byli związani z Pasami przez wiele lat. Najdłużej Kamil Pestka – przed sezonem wybrany kapitanem – który reprezentował Cracovię od 2014 roku, gdy zasilił zespół juniorów. Słowak Michal Siplak, zastępca kapitana, trafił do klubu latem 2017 roku na początku kadencji Michała Probierza. Karol Niemczycki, wcześniej piłkarz drużyn młodzieżowych, wrócił pod Wawel w 2020.

Odchodzący pilkarze otrzymali koszulki, na który znajdowała się liczba rozegranych meczów i pamiątkowe patery. Wręczali je wiceprezes i dyrektor sportowy Stefan Majewski oraz wicedyrektor sportowy Filip Trubalski. Kibice skandowali nawiska zawodników i nagradzali ich gromkimi brawami. Każdy z nich miał okazję powiedzieć kilka słów, najdłużej przemawiał Pestka.

Dziewięć, sześć i trzy lata

Pestka rozegrał 84 spotkania w ekstraklasie, 8 w Pucharze Polski i 1 w eliminacjach Ligi Europy. W 2020 roku wywalczył z Cracovią Puchar Polski i został wybrany najlepszym zawodnikiem finału. Siplak w pierwszej drużynie zaliczył 138 występów: w ekstraklasie (126,) Pucharze Polski (11) i eliminacjach Ligi Europy (1). Był cżłonkiem drużyny, która niespełna trzy lata temu sięgnąła po pierwszy w historii klubu PP. Niemczycki wystąpił w 72 spotkaniach ekstraklasy i 6 w Pucharze Polski. 

Wszystkim piłkarzom 30 czerwca kończą się kontrakty. O ich nieprzedłużaniu z Pestką i Siplakiem zdecydował klub, a negocjacje z Niemczyckim rozbiły się o kwotę odstępnego.

Lista transferowa

W piątek Cracovia opublikowała zapowiadaną listę transferową. Znaleźli się na niej gracze, którzy w ostatnim okresie występowali w rezerwach (drużyna nie przystąpi do kolejnego sezonu) lub byli wypożyczeni do innych klubów. Nowych pracodawców mogą sobie szukać: Tomasz Bała, Filip Balaj, Krystian Bracik, Krystian Bociek, Sylwester Lusiusz, Kacper Nowicki, Kamil Ogorzały, Michał Wiśniewski, Wiktor Zarzycki i Patryk Zaucha.