Deleu zasłużył na nasze obywatelstwo? Przepytaliśmy go z wiedzy o Polsce!

33-letni obrońca Cracovii, wcześniej występujący w Lechii Gdańsk, po długich miesiącach starań otrzymał w marcu polskie obywatelstwo. Luiz Santos Carlos, a teraz polski Ludwik, pokochał Polskę i wraz ze swoją partnerką z Polski chcą tu założyć rodzinę. Sprawdziliśmy, co zawodnik wie o naszym kraju. W naszym teście wypadł prawie perfekcyjnie!

Na początku znał tylko Jana Pawła II

Deleu urodził się 1 marca 1984 roku w Penedo. Do Polski trafił w połowie 2010 roku, m.in. za sprawą jego rodaka Edsona, który występował w Legii. O naszym kraju nie wiedział praktycznie nic. – Znany był mi tylko papież Jan Paweł II. Bardzo go kochałem i cieszę się, że jest już świętym. Jestem człowiekiem bardzo religijny, cała moja rodzina jest zaangażowana w sprawy wiary – mówi piłkarz Pasów.

Po czterech sezonach nad polskim morzem Deleu zamienił Lechią Gdańsk na Cracovię. Pod Wawelem występuje od 2014 roku. W czasie gry w Lechii poznał obecną narzeczoną, z którą planuje założenie rodziny. Swoją przyszłość wiąże z Polską. – Do Brazylii jeżdżę już tylko na wakacje – podkreśla. Midzy innymi dlatego od kilku lat myślał o polskim obywatelstwie. Piłkarz pokochał Polskę, uczuy się naszego hymnu, śpiewa piosenki patriotyczne. Polski paszport bardzo przyda mu się również w bardziej przyziemnych sprawach – podróżowaniu, czy zakupie mieszkania.

Deleu chce podziękować prezydentowi Andrzejowi Dudzie i szykuje dla niego koszulkę. – Wiem, że kibicuje Cracovii, może kiedyś przyjedzie na nasz mecz – liczy Brazylijczyk z polskim paszportem.

„Didiego” znamy od dawna i wiemy, że jego wiedzą o naszym kraju nie powstydziłby się Polak z krwi i kości. Mimo to, postanowiliśmy sprawdzić wiedzę piłkarza, który od 14 marca ma polski paszport. Jak mu poszło? Przekonajcie się sami!

Aktualności

Pokaż więcej