Derbowa niedziela przy ulicy Kałuży. Kto ma więcej problemów kadrowych?

Matej Hanousek i Maciej Sadlok nie będą mieli okazji rywalizować z Michałem Rakoczym (na głównym planie) fot. Krzysztof Porębski
Zdecydowanie Wisła , która w derbach będzie walczyć nie tylko o prestiż, ale przede wszystkim o punkty potrzebne do utrzymania w lidze. Kogo na pewno zabraknie na boisku 1 maja o godzinie 17.30?

Cracovia. Kto nie wystąpi przeciwko Wiśle?

Trener Jacek Zieliński od dłuższego czasu nie może stawiać na Jakuba Jugasa, w derbach nie zobaczymy także Filipa Balaja. Obaj wrócili już do treningów.

Pięciu graczów Pasów było zagrożonych przymusową przerwą za kartki, ale gospodarzom meczu udało się uniknąć wykluczeń.


Wisła Kraków. Kto nie zagra przeciwko Cracovii?

Z powodu rehabilitacji po operacjach z gry na długi czas wykluczeni są Jakub Błaszczykowski i Alan Uryga. Niedawno kontuzji doznali Piotr Starzyński i Matej Hanousek.

Za cztery żółte kartki musi pauzować Maciej Sadlok, a za osiem napomnień Konrad Gruszkowski. Do końca sezonu grać nie może zdyskwalifikowany po meczu z Wisłą Płock Luis Fernandez.

Bardzo niepewny jest występ Jospha Colleya (mógłby zastąpić Sadloka na środku obrony), który dopiero wrócił do treningów z drużyną.

Wisła – Cracovia. Kto grał jesienią? 

Jesienne derby wygrała Wisła po bramce Yawa Yeboaha, którego nie ma już w klubie z ulicy Reymonta. Od tego czasu zmienili się także trenerzy drużyn - Jerzy Brzęczek zastąpił Adriana Gulę, a Jacek Zieliński (zaraz po derbach) Michała Probierza.

Oto składy, w jakich Wisła i Cracovia walczyły na stadionie przy ulicy Reymonta 7 listopada 2021:

Wisła: Biegański – Gruszkowski, Frydrych, Sadlok, Hanousek – El Mahdioui, Plewka – Yeboah, Skvarka (90. Szota), Młyński (83. Szot) – Kliment (79. Hugi).

Cracovia: Hrosso – Rapa, Rodin, Jugas, Pestka – Sadiković, Knap (72. Loshaj) – Rakoczy (73. Myszor), van Amersfoort, Hanca – Piszczek (62. Alvarez).