Derbowe stroje Cracovii trafią na aukcje charytatywne. Nowy element jednak zagości na dłużej

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
W sobotę piłkarze Cracovii zagrali w koszulkach z akcentem przypominającym o obchodzonym w tym roku jubileuszu 115-lecia klubu. – Wsłuchując się w głos kibiców, postanowiliśmy, że zachowamy ten element na strojach co najmniej do końca tego sezonu – mówi Przemysław Staniek, rzecznik prasowy Pasów.

W sobotnich derbach, zakończonych bezbramkowym remisem, Wisła i Cracovia mogły się zaprezentować w swoich podstawowych koszulkach – Biała Gwiazda w czerwonych, a Pasy w biało-czerwonych. Należy docenić decyzję sędziego Bartosza Frankowskiego, bo w przeszłości wielu jego kolegów obawiało się problemów z rozróżnianiem strojów. Tak było choćby w grudniu na stadionie przy ulicy Kałuży, gdy goście z ulicy Reymonta musieli założyć drugi, niebieski komplet.

Na pierwszy rzut oka stroje Cracovii na sobotni mecz nie różniły się niczym od tych, w których piłkarze w środę wybiegli przeciwko Wiśle Płock. Było jednak inaczej – poza obecnym od początku roku logotypem 115-lecia, pojawiła się dokładna data powstania klubu, czyli 13.06.1906. Osiem czarnych cyfr znalazło się pod herbem po lewej stronie trykotu.

– Koszulki następnie trafią na aukcje charytatywne – zapowiedział rzecznik klubu, Przemysław Staniek.

Dzienna data powstania Cracovii na koszulce derbowej (fot. Cracovia.pl)
Dzienna data powstania Cracovii na koszulce derbowej (fot. Cracovia.pl)


Dzienna data powstania zagości na strojach na dłużej

"Derbowe stroje meczowe mają charakter okazjonalny, związany ściśle z dzisiejszym spotkaniem. Dumni ze swojej historii, tym bardziej chcemy eksponować ją w momentach ważnych" – brzmiał komunikat z sobotniego wieczora. Po dobrym przyjęciu tej inicjatywy przez swoich fanów, Cracovia zmieniła plany.

– Wsłuchując się w głos kibiców, postanowiliśmy, że zachowamy ten element na strojach co najmniej do końca tego sezonu – potwierdza LoveKraków.pl rzecznik Cracovii.