Do pracy rodacy! Kibice będą sprzątać i odnawiać obiekty

Jedna z propozycji zmian przy Wielickiej. Ostateczne będą jeszcze konsultowane fot. Organizatorzy

13 lipca fani Pasów zamierzają uporządkować i odświeżyć elementy bazy przy ulicy Wielickiej. Z kolei Socios Wisła planuje przedsezonową akcję sprzątania trybun obiektu przy ulicy Reymonta.

Kibice Białej Gwiazdy chcą wyczyścić 28 tysięcy krzesełek i pozamiatać przejścia między rzędami i sektorami. Organizatorem „Wielkiego sprzątania stadionu” jest stowarzyszenie Socios Wisła.

– W ramach naszej organizacji mamy kilka grup roboczych, które regularnie się kontaktują i wymieniają pomysłami. Jeden z naszych bardzo aktywnych członków wspomniał, że ma zaprzyjaźnioną firmę oferującą sprzęt do czyszczenia i zaproponował posprzątanie stadionu przed inauguracją ligi, bo to nasz drugi dom – tłumaczy Piotr Leśkiewicz, prezes Socios.

Firma zagwarantowała bezpłatne udostępnienie sprzętu, z kolei Socios musi się zaopatrzyć w sto wiader i mioteł. Stowarzyszenie wyliczyło, że mniej więcej tyle osób będzie potrzebnych, by wykonać zadanie między godziną 8 a 17.

Każdy chętny może się zapisać na wydarzenie. Organizatorzy zapewnią posiłek i napoje.

ZIS czeka na pytanie o zgodę

Klub pozytywnie odniósł się do pomysłu. Prezes Leśkiewicz podkreśla, że zwróci się do Wisły i miasta po oficjalną zgodę.

– Na razie taka prośba do nas nie dotarła – poinformował w czwartek o godzinie 11 Jerzy Sasorski, rzecznik prasowy Zarządu Infrastruktury Sportowej, który jest operatorem stadionu.

– Umowa z Wisłą reguluje warunki dzierżawy stadionu, w tym sprzątanie po spotkaniach. Jeżeli Socios do nas się zwróci, wtedy będzie temat, którym się zajmiemy. Musimy zapewnić bezpieczeństwo osobom, które chcą się zaangażować – dodaje Sasorski.

Podobną akcję organizują kibice Cracovii. Jej zapowiedzi były zamieszczane w mediach społecznościowych od kilku tygodni, ale szczegóły poznaliśmy kilka dni temu. Za organizację sprzątania i upiększania terenu centrum treningowego przy ulicy Wielickiej odpowiedzialne są osoby działające na twitterze w ramach konta TTCRACOVIA.

Przyjdą trenerzy i zawodnicy

Przedstawiciel TTCRACOVIA podkreśla, że kibice Pasów już w 2001 roku, gdy klub walczył o byt w III lidze i na horyzoncie nie było jeszcze pieniędzy z Comarchu, ruszyli do pracy na stadionie. Teraz chcą coś dać klubowi od siebie, bo ten stał się ostatnio bardzo otwarty na fanów.

„Kibice zorganizowali farby i sprzęt do malowania, klub też będzie ze swojej strony organizował materiały. Prócz prac malarskich będzie sprzątanie i oczyszczanie terenu pod krzesełkami na trybunach z zalegającej ziemi, będą umyte krzesełka” – informuje nas przedstawiciel TTCRACOVIA.

W prace włączą się pracownicy klubu – między innymi część zawodników i trenerzy Michał Probierz i Maciej Palczewski.

Cracovia szykuje niespodziankę dla osób, które 13 lipca przyjdą i wezmą udział w akcji.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza Podgórze
comments powered by Disqus