Duże zmiany w sekcji hokejowej Cracovii. Oto nowy dyrektor

fot. Łukasz Żołądź

Łukasz Sikora, dotąd odpowiedzialny m.in. za klubowe media, został dyrektorem operacyjnym Comarch Cracovii.

Członkowie hokejowego zespół Pasów przebywają już na urlopie po sezonie, który nie przyniósł sukcesów. Nie było to zaskoczeniem, bo budżet sekcji został okrojony o około 50 procent. Mimo to podopieczni Rudolfa Rohaczka potrafili napsuć krwi Re-Plast Unii Oświęcim w ćwierćfinale, ulegając faworyzowanym przeciwnikom w siedmiu meczach.

W kolejnych latach Comarch Cracovia nadal nie będzie nawiązywała do lat świetności. Klub jest w trakcie wyodrębniania osobnych struktur dla hokeja i reorganizacji pionu sportowego. 26 marca poinformowano o awansie Łukasza Sikory. Były dziennikarz portalu hokej.net przez ostatnie sześć lat odpowiadał w Cracovii za marketing, komunikację i współpracę z mediami w sekcji hokeja oraz pomagał przy organizacji meczów i turniejów na lodowisku w Krakowie.

– Na początku chciałbym bardzo podziękować pani prezes Elżbiecie Filipiak i panu prezesowi Mateuszowi Dróżdzowi za ogromne wsparcie i zaufanie. Hokej to moja życiowa pasja, a zdobyte dotąd doświadczenie będę chciał wykorzystać przy wdrażaniu nowej strategii sekcji. Moją rolą będzie koordynacja i nadzór oraz pomoc w każdym aspekcie funkcjonowania tworzących się struktur – powiedział nowy dyrektor.

Comarch Cracovia. Cele długoterminowe

Cracovia przyjęła trzyletnią strategię dla sekcji hokeja, w której zostaną wyodrębnione działy sportu, akademii, marketingu, sprzedaży i infrastruktury. Zatrudnieni zostaną także dyrektor sportowy, a zwiększenie środków na szkolenie ma w przyszłości doprowadzić do wprowadzenia wychowanków do pierwszej drużyny.

– Chcemy, żeby pierwsza drużyna składała się głównie z podopiecznych klubu, a nad jej prawidłowym funkcjonowaniem czuwał dyrektor sportowy, ściśle współpracujący z pierwszym trenerem oraz szkoleniowcami wszystkich drużyn młodzieżowych. Dlatego szczególną uwagą otoczymy akademię, w której duży nacisk zostanie położony na podniesienie jakości i efektywności młodych zawodników. Sekcja ma przejść restrukturyzację i zdaję sobie sprawę z tego, że będzie to wiązać się z wprowadzaniem celów długoterminowych, kosztem tych krótkoterminowych, ale jest to niezbędne w celu realizacji strategii określonej wraz z właścicielem klubu. Priorytetem będzie również przywrócenie grupy juniora młodszego oraz utworzenie klasy hokejowej, która pozwoli na zachowanie ciągłości szkolenia oraz umożliwi pozostanie w klubie najzdolniejszym młodym zawodnikom i wychowankom – mówi prezes Cracovii Mateusz Dróżdż.


News will be here