Dyrektor ZIS: Zakończyliśmy najważniejszą inwestycję na stadionie Wisły

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

– Najważniejsza inwestycja związana ze stadionem Wisły, można powiedzieć, że została zakończona – powiedział we wtorek Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej.

Szef miejskiej instytucji był gościem wtorkowego posiedzenia komisji sportu rady miasta. Krzysztof Kowal powiedział, że jego jednostka miała do przeprowadzenia przed igrzyskami europejskimi trzy inwestycje.

– Ta najważniejsza inwestycja związana ze stadionem Wisły, można powiedzieć, że została zakończona. Kończą się ostatnie prace upiększające, jutro rozpoczynamy odbiory. Można powiedzieć, że 100 mln złotych zostało wykorzystane na dobry cel – stwierdził Krzysztof Kowal.

Powiedział, że jeszcze kilka dni potrwa montaż daszków nad trybunami stadionu Wisły. Taka inwestycja byłaby możliwa dzięki przekazaniu kolejnej transzy pieniędzy przez ministra sportu.

– Jeśli Wisła będzie potrzebowała rozegrać mecz barażowy na stadionie to nie ma z tym najmniejszego problemu. Obiekt będzie udostępniony wtedy drużynie – zapewnił Janusz Kozioł, wiceprezes spółki Igrzyska Europejskie 2023.

Trwa montaż trybun

Dyrektor ZIS powiedział, że również na ukończeniu jest budowa boiska do koszykówki 3x3, które powstaje przy Hali Cracovii. – Piękna hala jest już zadaszona, teraz budowane są trybuny, które pozwolą zmieścić 1,3 tys. widzów – zaznaczył.

Trwają też ostatnie prace związane z modernizacją toru do kajakarstwa przy ulicy Kolnej. Jedyny problem urzędnicy ZIS mają z zakupem telebimu, ponieważ jeden z oferentów odwołała się od rozstrzygnięcia do Krajowej Izby Odwoławczej.

– Jutro odbędzie się rozprawa. Liczę, że sprawa rozstrzygnie się po naszej myśli i nie będzie już żadnego problemu – zaznaczył Kowal.