Garbarnia walczy do końca! Wolnego nie zatrzymali, ale Sokół wyjechał bez punktów

Dawid Wolny z Sokoła Ostróda zdobył 16 bramkę w sezonie, jednak jego drużyna nie zdobyła w Krakowie punktów. Trzecie z rzędu zwycięstwo Brązowych stało się faktem po golach Michała Feliksa i Michała Rutkowskiego. Trzy punkty zdobył także Hutnik, który wygrał 1:0 ze Skrą Częstochowa.

Zespół Łukasza Surmy potrafi grać do końca. W dwóch poprzednich meczach zgarnął pełna pulę, choć do przerwy rywale prowadzili jednym golem. W sobotę, w deszczowe popołudnie na stadionie przy ulicy Rydlówka, to gospodarze w lepszych nastrojach zeszli do szatni. Sześć minut przed przerwą Kacpra Trelowskiego pokonał Michał Feliks. Dla napastnika, który wiosną wrócił do gry po kontuzji, było to pierwsze trafienie w sezonie.

Trener krakowian nie zmienił zwycięskiego składu i ponownie zdecydował się na grę dwójką napastników. Michał Fidziukiwicz, który przed tygodniem ustrzelił dublet, tym razem nie wpisał się na listę strzelców, ale znów pojawiło się na niej imię Michał. W 89. minucie zwycięstwo gospodarzy zapewnił rezerwowy obrońca Michał Rutkowski.

Garbarnia pod koniec meczu mocno naciskała na bramkę beniaminka z Ostródy. Stało się to po 81. minucie, gdy z rzutu karnego wyrównał Dawid Wolny, drugi najlepszy snajper II ligi. Napastnik trafił także w pierwszym spotkaniu pomiędzy drużynami, które zakończyło się remisem 1:1.

Gospodarze nie przygotowali boiska

Brązowi zdobyli 35 punktów w 24 meczach. Sokół jest ich sąsiadem z tabeli, po porażce wyprzedza ich o punkt. Jednak nasza drużyna ma rozegrane aż trzy spotkania mniej. W środę piłkarze spędzili w autokarze osiem godzin, w drodze z Krakowa do Stalowej Woli i z powrotem. Nie wybiegli jednak na boisko przeciwko Stali Rzeszów, bowiem spotkanie zostało odwołane ze względu na zalegający na murawie śnieg. Na razie nie zapadła decyzja co do losów tej rywalizacji.

Garbarnia Kraków - Sokół Ostróda 2:1 (1:0)

Bramki: Feliks (39.), Rutkowski (89.) - Wolny (81., karny).

Garbarnia: Frątczak – Morys, Nakrosius, Rutkowski, Kowalski – Górski (67. Kuczak), Duda, Kołbon, Marszalik – Fidziukiewicz (90. Masiuda), Feliks (72. Radwanek).

Sokół: Kacper Trelowski – Brzuzy, Mazurowski, Maj (58. Zimmer), Turek – Dobosz, Zalewski (90. Więcek), Soszyński, Rugowski (46. Kalinowski), - Siemaszko (90. Mozler), Wolny

Żółte kartki: Kołbon, Kowalski,Rutkowski – Soszyński, Zalewski.