Gorący dzień w Wiśle. Nowak rezygnuje, co ogłosi Jażdżyński?

Władysław Nowak fot. Wisła Kraków

Kolejne zawirowania w klubie z ulicy Reymonta. Po niespełna czterech miesiącach ze stanowiska prezesa zrezygnował Władysław Nowak. O godzinie 16 przy Reymonta rozpocznie się briefing jednego z właścicieli – Tomasza Jażdżyńskiego.

Klub poinformował, o zmianie na stanowisku prezesa 28 lipca. Władysław Nowak przejął obowiązki 1 sierpnia i zastąpił Dawida Błaszczykowskiego. Od tego czasu zarząd klubu był jednoosobowy, mimo zapowiedzi powiększenia go o jednego z pracowników Wisły, nigdy do tego nie doszło.

Nowak jest współwłaścicielem jednego ze sponsorów Białej Gwiazdy, firmy budowlanej Nowak-Mosty, posiada także 3,75 procent akcji spółki. Po trzech tygodniac pracy mówił dziennikarzom, że wcale nie palił się do piastowania nowej funkcji, jednak nie mógł patrzeć na stagnację, w jaką klub wpadł po spadku z ekstraklasy.

Królewski przejmie Wisłę?

„Listopad przynosi zmiany w Zarządzie TS Wisła Kraków SA. Prezesem Klubu przestał być Władysław Nowak, który złożył oświadczenie o rezygnacji ze sprawowanej funkcji. Informacje o kształcie nowego Zarządu podamy w najbliższym czasie w osobnym komunikacie” – poinformowała Wisła w środę po południu.

O godzinie 16 w pawilone medialnym stadionu im. Henryka Reymana rozpoczęło się spotkanie z mediami Tomasza Jażdżyńskiego, jednego z trzech głównych udziałowców spółki(obok Jarosława Królewskiego i Jakuba Błaszczykowskiego), którzy posiadają po 26,84 procent akcji. Według informacji Gazety Krakowskiej Jażdżyński negocjuje przekazanie akcji... Królewskiemu, który nieco ponad tydzień temu ogłosił, że zamierza odejść z Wisły.

Jeżeli te informacje się potwierdzą, Królewski będzie miał ponad 53 procent udziałów i najwięszą władzę w klubie. Rezygnacja Nowaka prawdopodobnie jest z tym powiązana i Królewski będzie decydował o zmianach na stanowiskach.