Grad bramek i pobity rekord podczas ME w ampfutbolu. Liczna delegacja z Turcji [ZDJĘCIA]

fot. materiały prasowe

We wtorek na stadionie Prądniczanki reprezentacja Polski zmierzy się z Izraelem w drugim meczu grupowym mistrzostw Europy w ampfutbolu. Bezpłatne wejściówki będzie można odbierać od 16, czyli na dwie godziny przed spotkaniem. W poniedziałek, gdy biało-czerwoni odpoczywali, rywalizowały inne zespoły.

Niedzielną wygraną z Ukrainą oglądało na stadionie Cracovii 6427 osób, co jest nowym rekordem frekwencji na meczach ampfutbolu w Polsce. Obiekt Pasów będzie gościł jeszcze cztery spotkania mistrzostw – sobotnie półfinały i niedzielne mecze o medale. Od poniedziałku do piątku 14 reprezentacji rywalizuje na mniejszych stadionach Garbarni i Prądniczanki. We wtorek Polacy zmierzą się na tym drugim stadionie z Izraelem. Darmowe bilety będzie można odebrać w kasie od godziny 16, a bramy zostaną otwarte o 16:45.W drugim dniu mistrzostw w "polskiej" grupie A Izrael uległ 0:3 Hiszpanii. Faworyci spełnili zadanie, jednak – podobnie jak Polacy z Ukrainą – mieli problem ze skutecznością.  W grupie B Anglia wygrała 5:0 z Grecją, w grupie C Irlandia pokonała 8:0 Belgią, a Rosja 7:0 Niemców. W grupie C mistrzowie Europy Turcy strzelili aż dziesięć goli Gruzinom. Ampfutboliści znad Bosforu są zdecydowanym faworytem turnieju. W ich kraju piłkarze po amputacjach grają w trzech ligach, w tym jednej zawodowej. Zawodnikom płaci się duże pieniądze, kluby przeprowadzają transfery. Jak ważna to dyscyplina, widać po liczbie osób, które wybrały się pod Wawel. Do Krakowa przyjechali nie tylko zawodnicy i sztab szkoleniowy, ale również liczni oficjele i dziennikarze, łącznie z ekipą telewizyjną i wieloma fotoreporterami. Nie mogło zabraknąć również kibiców, którzy w kilkunastoosobowym gronie wspierali ampfutbolistów.

– Z powodu pandemii przepadło nam sporo spotkań, więc mecz z Gruzją potraktowaliśmy jako wyrównanie tego czasu, gdy nie mogliśmy rozgrywać sparingów. Dla nas był to właściwie trening, nie pokazaliśmy jeszcze wszystkiego – stwierdził Alican Kuruyamac, który nie ukrywał, że to inne zespoły muszą obawiać się Turcji. 

Na wtorek zaplanowano aż sześć spotkań. Pierwszy mecz rozpoczął się o godzinie 10. Ostatni, z udziałem Polaków, planowany jest na 18.

Terminarz trzeciego dnia ME w ampfutbolu:

Stadion Garbarni:

10: Belgia – Rosja (grupa C)

11.30: Francja – Grecja (grupa B)

13: Irlandia – Niemcy (C)

14.30: Włochy – Gruzja (B)

16: Hiszpania – Ukraina (A)


Stadion Prądniczanki:

18: Polska – Izrael