Hutnik poszerzył sztab i już trenuje. Piłkarze Garbarni i Wieczystej wracają w przyszłym tygodniu

fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

3 stycznia treningi przed rundą wiosenną rozpoczęli piłkarze drugoligowego Hutnika. 8 stycznia do pracy wracają zawodnicy Wieczystej, a 10 – Garbarni.

Hutnik ostatni mecz rozegrał 2 grudnia w Lubinie. Po nim zespół od razu dostał wolne, ale wrócił do Krakowa przed Bożym Narodzeniem, by przerwa nie była zbyt długa. 3 stycznia na dobre ruszyły przygotowania do drugiej części sezonu. Podopieczni Bartłomieja Bobli w całości spędzą je korzystając z klubowych obiektów. 

Z bramkarzami pracuje nowy trener Konrad Kawaler. 34-latek grał w klubach z niższych lig, a jako szkoleniowiec pracował w Kalwariance Kalwaria Zebrzydowska i ostatnio z rozwiązanymi rezerwami Cracovii. – W sztabie pozostaje dotychczasowy trener bramkarzy Rafał Skórski – wyjaśnia Marcin Kądziołka, dyrektor ds. marketingu i PR Hutnika.

Plan przygotowań Hutnika Kraków

W środę na boisku ze sztuczną nawierzchnią trenowali wszyscy zawodnicy pierwszej drużyny. Przyjechał też bramkarz Bartłomiej Fojt, który jesienią był wypożyczony do Popradu Muszyna. Na angaż w Dumie Nowej Huty liczą testowani: obrońcy Konrad Konieczny i Mikołaj Kociołek (obaj Watra Białka Tatrzańska), Karim Ashour (Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska) i Allan Kors (IF Brommapojkarna), a także wahadłowi Mateusz Sejwa (MKS Lędziny) i Kiryło Seńko (Radnik Kriżevci).

Nadal odsunięty od pierwszego zespołu jest wystawiony na listę transferową obrońca Dawid Kubowicz, który nie został przywrócony mimo korzystnej dla siebie decyzji Komisji Dyscyplinarnej PZPN. Klub oczekuje jej zmiany. Przypomnijmy, że Kubowicz został zdegradowany do treningów z juniorami pod koniec rundy, gdy zespół w dwóch meczach z rzędu prowadził 3:0, ale oba przegrał.

Przed pierwszym meczem o punkty (24-25 lutego u siebie z GKS-em Jastrzębie) Hutnik rozegra osiem sparingów:

13.01, godz. 11: GKS Tychy

20.01, godz. 11: Podbeskidzie Bielsko-Biała

27.01, godz. 11 i 13: KSZO Ostrowiec Św., drugi rywal do ustalenia

3.02, godz. 11: GKS Katowice

10.02, godz. 11: Wiślanie Jaśkowice

17.02, godz. 11: Garbarnia Kraków

17 lub 18.02: Zagłębie Sosnowiec (dzień i godzina do ustalenia)

Plany przygotowań Garbarni i Wieczystej

8 stycznia treningi wznowi Wieczysta, lider grupy IV III ligi, który ligowe zmagania wznowi dopiero 2-3 marca od spotkania wyjazdowego z Wiślanami Jaśkowice. Podopieczni Sławomira Peszki przygotowania rozpoczną na stadionie Prądniczanki ze sztuczną nawierzchnią. Pierwszy tydzień pracy zakończą grą kontrolną z Sandecją Nowy Sącz. Później czekają ich sprawdziany z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza, Polonią Bytom, LKS Goczałkowice-Zdrój i Rekordem Bielsko-Biała. Od 6 do 20 lutego będą się przygotowywać na obozie w tureckim Beleku, gdzie czeka ich pięć sparingów. Rywale na razie nie są znani. 

Nowym skrzydłowym Wieczystej został Szymon Kot, który w rundzie jesiennej grał w zespole Stara Starachowice, czyli ligowego rywala.

Występująca w tej samej grupie Garbarnia pierwszy trening po zimowej przerwie zaplanowała na 10 stycznia. Do wiosennej inauguracji z Wisłoką Dębica zespół Marcina Pluty będzie się przygotowywał w Krakowie. Zaplanowano następujące sparingi:

27.01: Pniówek Pawłowice Śląskie

3.02: Raków II Częstochowa

7.02: Rekord Bielsko-Biała

10.02: Orzeł Ryczów i Sokół Kocmyrzów

17.02: Hutnik Kraków

24.02: Unia Tarnów