Iga Świątek w Krakowie! Pierwsza rakieta świata zagra w Tauron Arenie

Iga Świątek fot. materiały prasowe
23 lipca najlepsza tenisistka świata przyjedzie do Krakowa. Iga Świątek rozegra w Tauron Arenie z zaproszonymi przez siebie zawodnikami i zawodniczkami – m.in. z Agnieszką Radwańską – charytatywny mecz pokazowy. Cały dochód zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom i nastolatkom dotkniętym wojną na Ukrainie. Sprzedaż biletów ruszy 30 czerwca o godzinie 18 na www.igaswiatek.pl.
O planowanym spotkaniu obecnej i byłej najlepszej polskiej tenisistki kilka tygodni temu informowały zagraniczne media. Dziś możemy napisać, że na pewno dojdzie do skutku. 21-letnia Świątek i 33-letnia krakowianka Radwańska spotkają się na korcie 23 lipca.

Wydarzenie w Tauron Arenie Kraków rozpocznie się o godzinie 12 i będzie mogło zgromadzić 15 tysięcy widzów (planowana jest także transmisja telewizyjna). Zobaczymy jednego seta w wykonaniu Świątek i Radwańskiej, a także mecz deblowego miksta. Pierwszą parę stworzą Radwańska i Ukrainiec Serhij Stachowski, a drugą Świątek i świetnie rokujący polski junior Martyn Pawelski.  

Sędziować będzie Ukrainka Elina Switolina, która spodziewa się dziecka. Gościem specjalnym wydarzenia będzie były piłkarz Andrij Szewczenko.

– Od dłuższego czasu wspominałam, że wraz z zespołem pracujemy nad inicjatywą pomocową dla Ukrainy. W czwartek o godzinie 18 wystartuje sprzedaż biletów na wyjątkowy mecz charytatywny. Wspólnie chcemy poprzez tenis okazać solidarność z Ukrainą oraz realnie pomóc najmłodszym Ukraińcom cierpiącym z powodu wojny – mówi Świątek.

Obecna liderka z byłą wiceliderką

Świątek to aktualna liderka rankingu WTA, zwyciężczyni tegorocznego Rolanda Garrosa. Obecnie walczy na kortach Wilbledonu. We wtorek odniosła 36. zwycięstwo z rzędu, pokonując w pierwszej rundzie Janę Fett z Chorwacji. Radwańska, w przeszłości druga rakieta świata, finalistka Wimbledonu w 2012 roku i tryumfatorka WTA Finals 2015, zakończyła karierę w listopadzie 2018 roku.
News will be here