Jedna niewiadoma w hokejowej ekstralidze. Zażarta rywalizacja Cracovii z Unią

Zdjęcia archiwalne z meczu z Unią Oświęcim (14.01.2023) fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

Siódmy mecz, na lodowisku w Oświęcmiu, zdecyduje o awansie do półfinału mistrzostw Polski w hokeju Re-Plast Unii lub Comarch Cracovii. Pewne gry o medale są już drużyny GKS-u Katowice, GKS-u Tychy i JKH GKS-u Jastrzębie.

Derby Małopolski w fazie play-off hokejowej ekstraligi przynoszą spore emocje. Krakowianie po raz drugi wykorzystali atut swojego lodowiska i po dogrywce pokonali Unię Oświęcim 2:1. Zawodnicy Pasów przełożyli na czyny słowa trenera Rudolfa Rohaczka, który w sobotę był przekonany, że drużyna jeszcze raz wróci do Oświęcimia, gdzie wygrała na inaugurację serii, by stoczyć decydujące starcie.

Mecz numer sześć nie obfitował w bramki. Prowadzenie gosodarzom w 27. minucie dał Adam Raska, wyrównał w 56. Ville Heikkinen. Decydujące trafienie na początku dogrywki, rozgrywanej trzech na trzech, zanotował po kontrataku Sebastian Brynkus. Ostatnie spotkanie odbędzie się w czwartek 14 marca o godzinie 18.

Kto awansował do półfinałów ekstraligi hokeja?

Na zwycięzcę pary Unia – Cracovia czekają już GKS Katowice, GKS Tychy i JKH GKS Jastrzębie, które wyeliminowali w sześciu spotkaniach odpowiednio Zagłębie Sosnowiec PZU Podhale Nowy Targ i Energę Toruń. Zespoły te będą miały więcej czasu na odpoczynek, bo półfinały rozpoczną się już w niedzielę 17 marca.

Comarch Cracovia – Re-Plast Unia Oświęcim d. 2:1 (0:0, 1:0, 0:1, d.1:0)

Bramki: Raska (27.), Brynkus (64) – Heikkinen (56.).

W rywalizacji do czterech zwycięstw: 3:3.

Decydujący mecz: 14.03 (Oświęcim).