Kibice zasponsorują piłkarzom Wisły trzytygodniowy pobyt w Turcji

Pierwszy mecz o punkty w 2023 roku na stadionie przy Reymonta odbędzie się w lutym fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

7 stycznia zespół trenera Radosława Sobolewskiego wyleci na zgrupowanie w Turcji. Za pobyt piłkarzy i członków sztabu w Antalyi zapłacą członkowie Socios Wisła Kraków.

Biała Gwiazda na pierwszym treningu w 2023 roku spotka się 3 stycznia. Cztery dni później zespół uda się nad Bosfor, gdzie będzie trenował aż przez trzy tygodnie. Koszt zgrupowania wyniesie 450 tysięcy złotych i zostanie sfinansowany ze składek ponad 2300 kibiców należących do Socios Wisła Kraków. W grudniu odbyło się głosowanie nad wyborem celu i członkowie stowarzyszenia zadecydowali, że wesprą klub w organizacji obozu.

– Przedłużona przerwa w treningach w bazie szkoleniowej w Myślenicach pozwoli zredukować nam znacząco koszty związane ze zużyciem bieżących mediów, które w związku z ciągłymi podwyżkami kosztów energii, znacznie przekraczają zapotrzebowanie z poprzednich lat i w okresie styczniowym mogą być dużym obciążeniem dla klubu – mówi prezes klubu Jarosław Królewski

– Dodatkowym atutem wyjazdu poza ośrodek w Myślenicach jest odciążenie boisk, a także przeprowadzenie prac regeneracyjnych z tym związanych. Wyjazd na obóz zapewni także przepracowanie okresu przygotowawczego w pożądanych warunkach atmosferycznych i infrastrukturalnych, a także jest szansą dla wybranych adeptów akademii na trening z pierwszym zespołem. Mamy również nadzieje, że wyjazd pozwoli odpowiednio zadbać o piłkarzy wracających po kontuzjach, by w trudnych warunkach atmosferycznych nie nabawić się nowych – dodaje Królewski.

W Turcji Wiślacy rozegrają sześć meczów sparingowych, na razie nie znamy jeszcze nazw klubów, z którymi się zmierzą. Po powrocie z Antalyi piłkarzy czekają jeszcze dwa tygodnie przygotowań w Myślenicach. Pierwszy mecz o punkty rozegrają 11-12 lutego z Resovią.

Wisła dopiero 10. w tabeli I ligi

Po rozegraniu 18 z 34 kolejek I ligi Wisła Kraków zajmuje 10. miejsce z 24 punktami na koncie. Do czołówki, która bezpośrednio awansuje do ekstraklasy strata jest znacząca i wynosi 10 punktów. Znacznie bliżej jest do strefy barażowej (miejsca 3-6), do której trzeba odrobić cztery punkty.

Socios Wisła Kraków powstało w 2018 roku. Przez ponad cztery lata zrzeszeni w nim kibice przekazali klubowi blisko pięć milionów złotych.