Kolejne zwycięstwo Cracovii w sparingu. Tym razem napastników wyręczył obrońca

David Jablonsky fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Pelle van Amersfoort, największa gwiazda i najskuteczniejszy gracz Pasów nie tylko na zgrupowaniu w Turcji, tym razem nie pojawił się na boisku. Bez Holendra w składzie Cracovia wygrała z północnomacedońskim Robotnicki Skopje po golu Davida Jablonsky’ego.

Jedyne trafienie oglądaliśmy na początku drugiej połowy. Florian Loshaj nie spieszył się z wykonaniem rzutu rożnego, jakby przeczuwał, że warto poczekać na zmierzającego truchtem w pole karne rywala czeskiego obrońcę. David Jablonsky pokazał na polskich boiskach, że potrafi odnaleźć się pod bramką rywala, zdobywając w lidze i Pucharze Polski cztery bramki. W trzecim sparingu na zgrupowaniu w Belek wygrał walkę o pozycję i zupełnie niepilnowany mocno uderzył głową.

Piłkarze ósmej drużyny ekstraklasy z Północnej Macedonii raz poważnie zagrozili Pasom. Kilka minut po objęciu przez krakowian prowadzenia przejęli piłkę na ich połowie, ale z uderzeniem poradził sobie Lukas Hrosso.

Ostatnie dni w Turcji

W środę zespół Jacka Zielińskiego odniósł drugie tej zimy zwycięstwo w meczu kontrolnym, ale po raz pierwszy nie dał sobie strzelić gola. W piątek, na zakończenie obozu w Belek, dziewiąty zespół ekstraklasy zmierzy się z serbskim Spartakiem Subotica. W sobotę drużyna wróci do Polski.

Cracovia – Robotnicki Skopje 1:0 (0:0)

Bramka: Jablonsky (53).

Cracovia: Niemczycki (46. Hrosso) – Jablonsky,  Sadiković, Pestka (46. Wójcik) – Myszor (46. Ogorzały), Lusiusz, Loshaj, Rocha (46. Zaucha) – Rakoczy (46. Kapek), Piszczek (46. Balaj), Knap (46. Rivaldinho).

 

 

comments powered by Disqus