Koronawirus. Przybyło zakażonych w Cracovii

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Już siedmiu piłkarzy pierwszego zespołu zmaga się z koronawirusem. – Czują się dobrze – mówi Przemysław Staniek, rzecznik klubu.
We wtorek Cracovia poinformowała o czterech potwierdzonych przypadkach koronawirusa wśród przebadanych zawodników z objawami choroby. Piłkarze nie mieli ze sobą kontaktu od zakończenia sobotniego spotkania z Piastem Gliwice i rozpoczęli zajęcia indywidualne. We wtorek wykonano testy pozostałym graczom i członkom sztabu.

"Przeprowadzone wczoraj badania na obecność wirusa SARS-CoV-2 potwierdziły trzy nowe przypadki zakażenia wśród zawodników Cracovii" – podał klub w piątek tuż po godzinie 18.

W niedzielę mecz z Lechem

Cracovia zapewniła, że zaplanowane na niedzielę wyjazdowe spotkanie 8. kolejki ekstraklasy z Lechem Poznań nie jest zagrożne z uwagi na izolację członków zespołu po meczu z Piastem. Wytyczne są takie, że mecz może się odbyć, jeżeli drużyna dysponuje 13 zdrowymi zawodnikami. Sanepid może jednak zalecić przełożenie spotkanie, gdy stwierdzi możliwość transmisji wirusa, jak było w przypadku meczu Wisły Kraków z Lechią Gdańsk. 

Piłkarze Cracovii, którzy otrzymali dziś negatywne wyniki na koronawirusa, wracają od jutra do zajęć grupowych. – Był lekki stres, ale jestem negatywny – mówi bramkarz Karol Niemczycki.