Kraków „odmraża” sport. W niedzielę trening kolarski z odkrywcą talentów

Miasteczko komunikacyjne WLKS Krakus fot. Łukasz Zawadzki/Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie

5 lipca na terenie nowoczesnej bazy WLKS Krakus Swoszowice odbędzie się kolejne wydarzenie w ramach prowadzonej przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie kampanii Połączmy się na sport(n)owo, kierowane do najmłodszych mieszkańców Krakowa. W najbliższą niedzielę zaplanowano trening kolarski z trenerem Zbigniewem Klękiem.

Miasto rozpoczęło „odmrażanie” sportu i promowanie wspólnego powrotu do aktywności fizycznej 7 czerwca. Z okazji dnia dziecka kilku i kilkunastolatkowie ćwiczyli z trenerami AZS AWF Kraków Masters, na czele z Grzegorzem Sudołem, trzykrotnym olimpijczykiem i medalistą mistrzostw Europy w chodzie sportowym.

Zajęcia na stadionie lekkoatletycznym WKS Wawel miały charakter ogólnorozwojowy. Nie zabrakło elementów biegowych i rywalizacji w dwóch grupach.

Dwa tygodnie później odżyła Karcher Hala Cracovii Centrum Osób Niepełnosprawnych. Tym razem w treningu zumby, prowadzonym przez instruktorki My Fitness Place, uczestniczyli również rodzice dzieci. Ćwiczenia z elementami zabawy, tańca, a nawet śpiewu przypadły do gustu wszystkim uczestnikom, na których twarzach gościł uśmiech.

Trening w klubie Rafała Majki

W najbliższą niedzielę, 5 lipca kolejne wydarzenie – o godzinie 10 wystartuje trening kolarski na obiektach WLKS Krakus Swoszowice przy ulicy Moszyńskiego 9. Organizatorzy nie chcą odsłaniać wszystkich kart, zapowiadając wiele niespodzianek.

Na wspólny trening między innymi ze Zbigniewem Klękiem, odkrywcą talentów Rafała Majki, Tomasza Marczyńskiego i Katarzyny Niewiadomej, zaproszone są dzieci w wieku 5-14 lat. Warunkiem udziału jest zarejestrowanie się poprzez formularz internetowy, posiadanie roweru i kasku. Limit uczestników wynosi 50 osób.

Młodzi pasjonaci sportu nabędą nowe umiejętności i sprawdzą się na terenie nowoczesnego obiektu WLKS Krakus. Pod koniec kwietnia ubiegłego roku oddano tam nowoczesny budynek klubowy i miasteczko komunikacyjne, z placem, jezdniami i skrzyżowaniami okrężnymi, wyposażone w znaki drogowe.

Zajęcia są prowadzone zgodnie z wytycznymi sanitarnymi związanymi z sytuacją epidemiczną. Na wydarzenie zapraszają partnerzy akcji: PZU – Sponsor Tytularny 19. PZU Cracovia Maraton, Wawel SA, Bielenda i Wodociągi Miasta Krakowa.

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Swoszowice