Krakowian czeka walka o wejściówki? Jak zobaczyć historyczny mecz Wieczystej?

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
W środę czwartoligowa Wieczysta Kraków po raz pierwszy w prawie 80-letniej historii wystąpi na szczeblu centralnym Pucharu Polski. Wstęp na spotkanie z Chrobrym Głogów będzie bezpłatny, ale na stadion przy ulicy Chałupnika wejdą wyłącznie osoby, które wcześniej odbiorą zaproszenia. Dla pozostałych transmisję przeprowadzi kanał Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Podopieczni trenera Franciszka Smudy są liderem grupy zachodniej małopolskiej IV ligi z 28 punktami i bilansem goli 54:8. Piłkarze Wieczystej w dziesięciu meczach odnieśli dziewięć zwycięstw i niespodziewanie zremisowali z Orłem Ryczów. O awans do 1/16 finału powalczą na swoim boisku z pierwszoligowym Chrobrym Głogów, który jest dziesiąty w I lidze. 

– Puchar to dodatek, ale zrobimy wszystko, by sprawy dobrze się potoczyły, bo chcemy, by ten historyczny mecz nie był ostatnim. Dla klubu to duża rzecz. Zależy nam, by kibice oglądali ciekawą piłkę, jak się uda przejść dalej, będziemy mówić o dużym sukcesie Wieczystej – powiedział LoveKraków.pl trener Smuda. Dłuższa rozmowa z opiekunem Wieczystej na naszych łamach w środę o godzinie 8.Na co stać Wieczystą?

Żółto-czarni nie wylosowali najłatwiejszego rywala – mogli przecież trafić na zespoły z niższego szczebla, ale jednocześnie los nie był dla nich bardzo okrutny i na starcie nie skojarzył ich z jednym z przedstawicieli ekstraklasy. Tuż po pokonaniu Popradu Muszyna, gdy stało się jasne, że Wieczysta wygrała rozgrywki Pucharu Polski na szczeblu Małopolski i będzie mogła wziąć udział w fazie ogólnopolskiej, Radosław Majewski mówił, że nie myśli o konkretnym przeciwniku, bo najważniejsza będzie możliwość pokazania się szerszej widowni.

Dotąd, czy to pod wodzą Przemysława Cecherza, czy Franciszka Smudy, piłkarze Wieczystej, którzy mają skład znacznie przewyższający czwartoligowy poziom w Polsce, mogli mierzyć swoje siły z lepszymi przeciwnikami wyłącznie sparingach. Na przykład pod koniec lipca zremisowali z Resovią, która – podobnie jak Chrobry – gra w I lidze. W środę możemy poznać kilka odpowiedzi na pytania, jak silny jest zespół, który ma w składzie kilka indywidualności z przeszłością nie tylko w ekstraklasie, ale również w reprezentacji Polski.

Bez zaproszenia nie wejdziesz. Transmisja na "Łączy nas piłka"

Mecze ligowe Wieczystej cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a wstęp na trybunę jest bezpłatny. Za zajęcie miejsca na obiekcie przy ulicy Chałupnika 16 przy okazji rozgrywek o Puchar Polski również nie trzeba będzie płacić, ale konieczne będzie wcześniejsze odebranie zaproszenia. Bezpłatne wejściówki będą wydawane od godziny 14.30 tylko przy bramie od strony ulicy Chałupnika. Klub zastrzega, że liczba osób, które na żywo zobaczą zmagania piłkarzy, będzie ograniczona. Możliwe, że dla wielu zabraknie miejsc.

– Nie zgłaszaliśmy imprezy masowej, więc obowiązuje nas limit do 999 kibiców – mówi LoveKraków.pl Łukasz Preiss z działu medialnego Wieczystej.

Kto nie zdąży odebrać wejściówki lub z różnych przyczyn nie będzie mógł osobiście pofatygować się na boisko, może skorzystać z transmisji przygotowanej przez Polski Związek Piłki Nożnej. Początek o godzinie 15.15 na kanale "Łączy nas piłka".

Garbarnia gra w Dzierzgoniu. Awans Wisły, Cracovia za burtą

Wieczysta jest jedynym klubem z Krakowa, który mecz 1/32 rozgrywa u siebie. Także w środę (o godzinie 15.45) Garbarnia zagra na wyjeździe z Powiślem Dzierzgoń, klubem z ligi okręgowej. W ubiegłym tygodniu do kolejnej rundy awansowała Wisła, lepsza po 90 minutach od Stali Mielec. W 1/16 nie zobaczymy za to Cracovii, zdobywcy Pucharu Polski w 2020 roku i półfinalisty ostatnich rozgrywek, która w rzutach karnych odpadła z Łódzkim Klubem Sportowym