KSPN Pogoń połączyła trzy środowiska. Niezwykły trening w Skotnikach początkiem nowych projektów? [ZDJĘCIA]

fot. Kamil Latuszek / Bruno Opoka / KSPN Pogoń Kraków
Trening, obiad, świąteczne prezenty i – przede wszystkim – bycie razem. W ubiegłą sobotę trenerzy i zawodnicy KSPN Pogoń Kraków spotkali się na boisku z dziećmi z zespołem Downa, najmłodszymi adeptami ampfutbolu i ich dorosłymi kolegami z reprezentacji Polski. Marzeniem organizatorów jest stworzenie dwóch grup treningowych.

Spotkanie ze wspólnym piłkarskim treningiem odbyło się 18 grudnia w J&J Sport Center. Pomysłodawcą wydarzenia był Marek Dragosz, dyrektor sportowy Pogoni Kraków i trener reprezentacji Polski w ampfutbolu.

 

Jak zapewnia Dragosz, to był świetny początek weekendu. Sportowy, wesoły, mocno integracyjny i przede wszystkim świąteczny.

– Naszą ideą nie jest robienie nikomu żadnej konkurencji, a jedynie, i przede wszystkim, zorganizowanie możliwości wspólnych spotkań i treningów dla dzieciaków, których dobro zawsze będzie dla nas najważniejsze. Wierzę, że w przyszłości będziemy mogli w Krakowie organizować takie dni regularnie zarówno dla młodych ampfutbolistów, jak i dla dzieci z zespołem Downa – podkreśla.

Goście nie tylko z Krakowa

Do krakowskich Skotnik dotarli nie tylko mieszkańcy Krakowa, ale rodziny z Bielska-Białej i Rzeszowa. Do domów wrócili z głośną obietnicą kolejnego spotkania na początku 2022 roku. Wspólny trening, obiad, niekończące się pozowanie do wspólnych zdjęć i gwiazdkowe prezenty – to z pewnością były chwile niezwykłe i długo zostaną w pamięci wszystkich uczestników. 

Młodzi piłkarze KSPN Pogoń byli zachwyceni możliwością wspólnych zabaw i gier, z radością wręczali swoim kolegom upominki. Zadowolenia nie kryli także polscy kadrowicze, brązowi medaliści mistrzostwa Europy w ampfutbolu – Kamil Rosiek, Igor Woźniak i Jakub Kożuch.

– Bardzo fajne jest to, że trzy różne środowiska odnalazły się na wspólnym treningu i podchodziły do siebie z serdecznością – podkreśla Mateusz Sroka, trener KSPN Pogoń.

Szukają młodych ampfutbolistów i chcą tworzyć „coś więcej niż futbol”

Organizatorzy nie ustają w poszukiwaniach nowych zawodników chcących uprawiać ampfutbol. To projekt umożliwiający grę w piłkę wszystkim dzieciom po amputacji lub z wadą wrodzoną nogi lub ręki. Zgłosić mogą się zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Za projekt odpowiada Magdalena Sroka, która udzieli wszelkich informacji pod numerem telefonu 509 986 162.

– Mam nadzieję, że zachęcimy jeszcze więcej dzieci po amputacjach lub z wadami wrodzonymi kończyn do gry w piłkę nożną i uda się stworzyć przy akademii regularną grupę dzieci trenujących ampfutbol – mówi Sroka.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki