Mateusz Nowak w sztabie Cracovii. Zajmie się przygotowaniem fizycznym

Mateusz Nowak

Pierwszy zespół Cracovii rozpoczął w środę treningi przed rundą wiosenną. O przygotowanie motoryczne Pasów do nadchodzących spotkań zadba trener Mateusz Nowak, który dołączył do sztabu trenera Jacka Zielińskiego.

W zakresie obowiązków nowego trenera przygotowania motorycznego będzie praca z pierwszą drużyną oraz koordynowanie tworzenia systemu szkolenia siłowo-kondycyjnego dla całej Akademii Cracovii. Pracę trenera Mateusza Nowaka przy pierwszym zespole Pasów będzie wspomagał dotychczasowy trener przygotowania motorycznego – Piotr Doncer.

Bogate doświadczenie

Trener Mateusz Nowak posiada blisko 15 lat doświadczenia w zakresie treningu motorycznego. Jest on doktorem nauk o kulturze fizycznej krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego, a podczas kariery naukowej był współautorem wielu publikacji z zakresu programowania specjalistycznego treningu. Na swoim koncie trener posiada współpracę z rozpoznawalnymi piłkarzami z całego kraju, m.in. z Jakubem Kamińskim oraz Kamilem Piątkowskim, a w jego portfolio można znaleźć liczne międzynarodowe dyplomy.

– Nie ukrywam, że jestem dosyć wymagający, ale na ten moment mogę powiedzieć, że zespół zareagował bardzo pozytywnie. Będziemy dążyć do tego byśmy nauczyli się żyć z ciężką pracą, zmieniając przez nią naszą mentalność. Przez ciężką pracę rozumiem doprowadzanie swojego ciała do zmęczenia fizjologicznego i systematyczne przesuwanie swoich psychologicznych barier – zapowiada Mateusz Nowak. – Chcemy robić więcej, ale przede wszystkim mądrze. Dzięki trenerowi Zielińskiemu mamy jedność w sztabie, co daje nam siłę do pracy i budowania pożądanego efektu – dodaje.