Mecz o dużą stawkę dla Comarch Cracovii! Krakowianie jako pierwsi wybiorą rywala?

Patryk Wronka (gol i asysta) był najjaśniejszą postacią Cracovii w meczu z Unią fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

Hokeiści Pasów pokonali Tauron Re-Plast Unię Oświęcim 2:1 w spotkaniu 39. kolejki Polskiej Hokej Ligi i na miesiąc przed początkiem fazy play-off umocnili się na pozycji lidera. – Jeżeli chcemy utrzymać pierwsze miejsce, musimy wygrywać z każdym – mówi trener Rudolf Rohaczek.

Hit rozgrywany na lodowisku przy ulicy Siedleckiego w Krakowie nie zawiódł. Po wyrównanym meczu Comarch Cracovia wygrała z Unią Oświęcim 2:1. Było to dopiero drugie zwycięstwo Pasów z Unią w tym sezonie. Duży wkład w końcowy sukces gospodarzy wniósł Patryk Wronka, który w pierwszej tercji otworzył wynik, a niespełna pięć minut przed końcem asystował Vojtechowi Polakowi.

Pierwsza tercja mogła rozstrzygnąć o końcowym wyniku

– Wiedzieliśmy, że jest to ważny mecz o pozycję lidera. W pierwszej tercji byliśmy stroną dominującą, a w końcówce pokazaliśmy charakter – powiedział Wronka.

Do początkowych fragmentów rywalizacji wrócił też trener Rudolf Rohaczek, który przyznał, że jego drużyna zasłużyła na trzy punkty. – Mogliśmy wygrać 4:1 i ustawić sobie mecz, ale niestety nie wykorzystaliśmy sytuacji. W końcówce Unia zdobyła bramkę i mecz się wyrównał. W kolejnych tercjach graliśmy pressingiem, częściej byliśmy w tercji przeciwnika, dzięki czemu strzeliliśmy drugiego gola. Na koniec otrzymaliśmy karę i wybroniliśmy wygraną – powiedział czeski szkoleniowiec.

Niedzielne spotkanie może mieć decydujący wpływ na układ tabeli na zakończenie sezonu zasadniczego. Cracovia wyjeżdżała na lód jako lider, Unia była druga ze stratą jednego punktu. Teraz krakowianie mają na koncie 78 punktów, rywale 74, ale trzeba pamiętać, że eden mecz więcej do rozegrania. Rohaczek zwraca też uwagę na terminarz najbliższych kolejek.

– W piątek gramy w Katowicach, a we wtorek u siebie z Tychami. Jeżeli chcemy utrzymać pierwsze miejsce, musimy wygrywać z każdym. Koncentrujemy się na najbliższym meczu – podkreśla.

Pierwszeństwo wyboru przeciwnika w play-off

W sezonie zasadniczym Cracovię czeka jeszcze pięć spotkań. Początek najbardziej ekscytującej części sezonu, czyli fazy play-off, zaplanowano na 22 lutego. Podobnie jak w poprzednich rozgrywkach, pary ćwierćfinałowe zostaną ustalone na podstawie zasady wyboru przez pierwsze cztery zespoły po sezonie zasadniczym. Pierwszeństwo wyboru przeciwnika będzie miała drużyna z miejsca pierwszego, następnie drugiego i trzeciego. W interesie Cracovii jest więc pozostanie na szczycie tabeli do ostatniej kolejki. Członkowie zespołu mówią, że jeszcze nie zastanawiali się, z którą drużyną z miejsc 5-8 chcieliby rozpocząć rywalizację.

– Musimy przeanalizować mecze, które graliśmy. Teraz naszym celem jest piątkowe spotkanie i zrobienie wszystkiego, by wygrać – zaznacza Rohaczek.

Comarch Cracovia – Tauron Re-Plast Unia Oświęcim 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Bramki: Wronka (9.), Polak (56.) – Ahopelto (20.).