Memoriał Wagnera z kibicami. Kto wystąpi w Tauron Arenie?

fot. Memoriał Wagnera
Dwóch uczestników zbliżających się igrzysk w Tokio - Polska i Tunezja, a także reprezentacje Egiptu i Norwegii zagrają od 9 do 11 lipca w Krakowie. W ostatnich sprawdzianach przed wylotem do Japonii kadrę Vitala Heynena będą z trybun wspierać kibice.
– Do Tauron Areny będzie mogło wejść tylu kibiców, na ile pozwolą nam ogólnokrajowe regulacje, w tym momencie liczymy że będzie to minimum połowa miejsc w tej nowoczesnej hali. Zapewnimy pełne bezpieczeństwo, a jednocześnie damy naszym fanom okazję do zobaczenia na żywo biało-czerwonych i wsparcia ich tuż przed turniejem marzeń na igrzyskach – mówi Cezary Mróz, jeden z organizatorów XVIII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera.

Memoriał wybitnego polskiego trenera, który 35 lat temu doprowadził biało-czerowonych do jedynego złotego medalu olimpijskiego, zagości pod Wawelem już po raz szósty. Zagrają w nim Polacy, aktualnie mistrzowie świata, Tunezja, najlepsza drużyna Afryki oraz Egipcjanie i Norwegowie. W przyszłym tygodniu rozpoczni się sprzedaż biletów, których ceny będą się zaczynać od 19 złotych. Szczegóły zostaną podane za kilka dni. 

– Bardzo się cieszę, że wraca siatkówka niemal „bez ograniczeń”. To bardzo ważne, że widowiska sportowe wreszcie mogą się odbywać z udziałem publiczności, tak cudownych siatkarskich fanów. Tęskniliśmy za sobą z wzajemnością. Cieszę się, że ten powrót do normalności ma miejsce w zawsze serdecznym dla nas Krakowie. Dla naszej reprezentacji będzie to ostatni oficjalny sprawdzian dyspozycji przed igrzyskami olimpijskimi. To w Krakowie najprawdopodobniej ukształtuje się olimpijski skład. Dlatego tegoroczny memoriał jest bardzo ważny dla polskiej siatkówki – mówi Jacek Kasprzyk, Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. 

Program XVIII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera:  

Piątek 9.07.2021

godz. 15.00* Tunezja – Egipt

godz. 18.00 Polska – Norwegia  

Sobota 10.07.2021

godz. 15.00 Norwegia – Egipt

godz. 18.00 Polska – Tunezja  

Niedziela 11.07.2021

godz. 13.00 Tunezja – Norwegia

godz. 16.00 Polska – Egipt 

Godziny meczów mogą ulec zmianie z powodu planowanych transmisji telewizyjnych.