Między kluby sportowe rozdzielili tylko 3,7 mln zł. Będą zmiany w budżecie

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

KS AZS AWF otrzymał najwięcej – 280 tys. zł – w miejskim konkursie projektów dla klubów. Niedługo radni mają dokonać zmian w budżecie, by na rozwój sportu została przeznaczona kwota nie mniejsza niż w ubiegłym roku.

Lista klubów, które otrzymały dotację, liczy 76 pozycji. Łącznie otrzymają 3,7 mln zł. Najwięcej, podobnie jak przed rokiem, będzie mógł wykorzystać KS AZS Akademii Wychowania Fizycznego, któremu komisja przyznała 280 tys. zł (62 tys. mniej niż w 2022). Podium uzupełniają TS Wisła Kraków z 233 tys. zł (63 tys. mniej) i WKS Wawel z 213 tys. (45 tys. mniej). Najniższe wsparcie wynosi 20 tys. zł. Wyniki można sprawdzić w TYM MIEJSCU.


Drugi etap na drugie półrocze

Wymagania formalne spełniło jeszcze 57 klubów, jednak nie przyznano im wsparcia z powodu braku środków finansowych. Bez dodatkowych finansów pozostaną m.in. KS Borek, KS Kolejarz-Prokocim, KS Wanda i Nowy Hutnik 2010. Zarząd Infrastruktury Sportowej zapowiedział drugi etap konkursu, który zostanie ogłoszony po dokonaniu przez radę miasta zmian w budżecie.

– W tym roku rozstrzygnięcie konkursu trwało bardzo długo – zwraca uwagę Stanisław Moryc, przewodniczący komisji sportu i kultury w radzie miasta. – Pierwszeństwo w drugim etapie będą miały kluby, które nie otrzymały dotacji. Po poprawkach w budżecie, kwota na sprzyjanie rozwojowi sportu w tym roku ma być na tym samym poziomie, co w ubiegłym – dodaje.

W 2022 roku kluby otrzymały 6 mln zł.

Zasady przyznania dotacji

W konkursie rozpatrywane są wyłącznie wnioski złożone przez kluby sportowe – osoby prawne, które prowadzą działalność sportową na obszarze gminy, niedziałające w celu osiągnięcia zysku i niezaliczane do sektora finansów publicznych. Realizowane przez nie przedsięwzięcia w bezpośredni sposób przyczyniają się do wspierania rozwoju systemu szkolenia w sporcie dzieci i młodzieży oraz wzrostu jego długofalowej efektywności, jak również poziomu wykorzystania sportu na rzecz budowy kapitału społecznego w mieście.